Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła. Podsumowanie Śląskiego Pakietu dla Turystyki

W poniedziałek (4.04) na terenie kompleksu wiślańskich basenów podsumowano programy pomocowe dla branży turystycznej w ramach Śląskiego Pakietu dla Turystyki.

Od 2020 roku do mikro i małych przedsiębiorstw trafiło ze środków unijnych ponad 39 mln zł, a do tego należy doliczyć 3,5 mln zł na wsparcie dla wydarzeń, marek i produktów turystycznych.  - W 2020 uruchomiliśmy pierwszy konkurs, który dzięki negocjacjom Zarządu Województwa z Komisją Europejską udało się zrealizować na zmienionych zasadach, co pozwoliło nam na dofinansowanie przedsiębiorstw dotkniętych pandemią – nabór skierowany na inwestycje nie przewidywał praktycznie żadnych ograniczeń - mówił wicemarszałek Wojciech Kałuża, który wraz z burmistrzem Bujokiem prowadził wydarzenie. - Konkurs w ramach Śląskiego Pakietu dla Turystyki miał na celu wsparcie przedsiębiorstw szczególnie dotkniętych skutkami pandemii, których działalność była mocno ograniczona w wyniku wprowadzonych obostrzeń. Dziś możemy powiedzieć, że faktycznie wypełnił on lukę związaną z potrzebami inwestycyjnymi branży, która korzystając z rządowego wsparcia walczyła o utrzymanie zatrudnienia, jednak często pozostawała bez perspektyw na dalszy rozwój i wzmocnienie konkurencyjności - dodał.

Pieniądze na rozbudowę zaplecza, wprowadzenie nowych usług, czy poprawę bezpieczeństwa gości i pracowników otrzymali gestorzy z terenów Beskidu Śląskiego, Śląska Cieszyńskiego, Beskidu Żywieckiego oraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

KR/UM Wisła

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: