Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła: Plac zabaw w Centrum i wiata w Głębcach

Plac zabaw w Centrum zostanie przebudowany, nowe oblicze zyska również wiata w Wiśle Głębcach - podpisano umowy na realizację tych zadań.

To dobra wiadomość dla dzieci i rodziców z Wisły. Został wyłoniony wykonawca przebudowy placu zabaw w Centrum Wisły (w Parku Kopczyńskiego – Pisaliśmy: Radykalnie zmieni wygląd ) i wiaty grillowej w Wiśle Głębcach.

Jak informuje Burmistrz Wisły, Tomasz Bujok, udało się wyłonić wykonawcę obu prac:

- Udało się nam wyłonić wykonawcę przebudowy placu zabaw w Parku Kopczyńskiego oraz wiaty grillowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Głębcach. Tereny te zyskają nowe urządzenia, ścieżki, nawierzchnię oraz nowe zagospodarowanie zieleni.

Wartość planowanych inwestycji:

plac zabaw Centrum - 1.215.240,00 zł

wiata grillowa Głębce - 365.310,00 zł

 Jeśli chodzi o modernizację placu zabaw - wykonawca ma obowiązek zainstalować elementy małej architektury, w skład których wchodzą urządzenia rekreacyjne dla dzieci, miejskie leżaki, stoły do gry w szachy i warcaby, ławki z oparciem, kosze na śmieci, tablice z regulaminem oraz siedziska na istniejącym kamiennym murku. Ponadto, ma on za zadanie wybudować ogrodzenie wokół placu wraz z furtką i bramą serwisową, a także dostarczyć bezpieczną nawierzchnię pod wymienionymi obiektami małej architektury. Firma będzie również odpowiedzialna za posadzenie krzewów, drzew i trawnika. Przed rozpoczęciem prac, konieczne jest demontaż obecnie istniejącego ogrodzenia, ławek oraz urządzeń do zabawy, które obecnie znajdują się na terenie placu.

Nie udało się, niestety, rozstrzygnąć przetargu na budowę placu zabaw w Wiśle Głębcach – wpłynęła jedna oferta, która znacznie przekraczała założenia kosztowe: Pisaliśmy: Jest drogo! 

Jednak, jak informuje Burmistrz, negocjacje w tej sprawie trwają:

- Trwają negocjacje z wykonawcą dotyczące modernizacji placu zabaw przyległego do wiaty grillowej w Głębcach. Jeśli uda nam się wypracować porozumienie w tej kwestii, uzyska on także nową odsłonę – ujawnia burmistrz.

Całość prac modernizacyjnych potrwa do końca listopada 2023 r.

 

Red.

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: