Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wisła: Norweg Anders Bardal na podium

Pierwszy turniej Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle zakończony. Na najwyższym miejscu podium stanął Norweg Anders Bardal

Atmosfera w Wiśle już przed konkursem była gorąca, a to m.in. za sprawą incydentu z kradzieżami do jakiego doszło w hotelu, gdzie skoczkowie zostali zakwaterowani (czytaj: Zwinęli skoczkom kasę i sprzęt multimedialny>>>). Kibice i komentatorzy sportowi liczyli także, że 23-letni Gregor Schlierenzauer, lider Pucharu Świata właśnie w Wiśle dokona historycznego wyczynu i pobije niesamowitą liczbę 46. wygranych legendarnego skoczka Fina Matti Nykaenena. Tak się jednak nie stało. Okazało się, że Austriak zachorował i jeszcze nie wiadomo, czy będący w rewelacyjnej formie Schlierenzauer zdąży się wyleczyć i wystartować w konkursach w Zakopanem.

Przy zmiennym wietrze po pierwszej serii konkursu Pucharu Świata w Wiśle na pierwszym miejscu znalazł się Anders Bardal (130 m. 138,9 pkt). Drugie miejsce skokiem na 127 metrów wywalczył Rune Velta (130,6 pkt), a trzecie Richard Freitag (131 m, 126,9 pkt.)
Najlepszym z Polaków po pierwszej serii był Piotr Żyła (125m, 120,7 pkt) 12. pozycja. Trzy pozycje niżej znalazł się Kamil Stoch (122m, 118,8 pkt.) Siedemnasty był Maciej Kot (117,5 m, 118,1 pkt.). Do drugiej serii awansował także Stefan Hula – 24 miejsce.

W finałowej rundzie jako pierwszy z Polaków na belce zasiadł właśnie Stefan Hula, jednak nim oddał swój skok, ze względu na silny wiatr musiał z niej zejść. Po chwili przerwy podszedł jeszcze raz do swojej próby i wylądował na 117 metrze (214,8pkt), zajmując ostatecznie 27 miejsce. 

Kolejny Polakiem był Maciej Kot, który poszybował dalej niż Hula bo na odległość 125 metrów , co pozwoliło mu zająć 13 . (233,4 pkt) lokatę. Kamil Stoch, z którym wiązaliśmy największe nadzieje, podobnie jak Piotr Żyła ze względu na silne podmuchy wiatru musiał na swoją próbę poczekać. Wszyscy komentatorzy zgodnie powtarzali, że ten turniej to prawdziwa loteria. Drugi skok jednego z najlepszych obecnie naszych skoczków to rezultat 124,5 metra a to pozwoliło awansować mu na 7. (238,3pkt ) miejsce. Piotr Żyła, najlepszy z naszych reprezentantów po pierwszej serii w drugiej próbie wylądował na 123 metrze i ostatecznie jako najlepszy z Polaków zajął 6. (240,5 pkt) pozycję.

Konkurs skokiem na 128 m (264,4 pkt) wygrał Anders Bardal. Na drugim miejscu podium znalazł się Richard Freitag 126,5 m (251 pkt.) a na najniższym podium w Wiśle stanął ostatecznie Rune Velta 126 metrów (251 pkt) 

[PL]

 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: