Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła: lepiej uważać na ul. Konopnickiej

Nawet 250 zł mandatu i 5 punktów karnych może grozić kierowcom, którzy zlekceważą znak zakazu wjazdu. Jednak mimo wysokich kar, na ul. Marii Konopnickiej w Wiśle dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego.

Ul. Konopnickiej to jedna z tych arterii miasta, na których musiały być wprowadzone zmiany w organizacji ruchu z powodu remontu drogi wojewódzkiej. Obowiązuje na niej ruch jednokierunkowy. - Dla przypomnienia na drodze jednokierunkowej nie ma możliwości zawracania kierowanym pojazdem. Zasada ta wynika z ogólnych przepisów ruchu drogowego - czytamy na portalu miasta Wisła.

Przepisy jednak dopuszczają możliwość cofania na takiej drodze, jednak nie można przy tym powodować zagrożenia czy utrudniać ruchu. Dlatego też mł. asp. Bogusław Bury prosi kierowców, szczególnie turystów, do stosowania się do obowiązującej organizacji. - Niestosowanie się do obowiązujących przepisów stanowi wykroczenie drogowe, za które grozi grzywna w drodze mandatu karnego kredytowanego oraz nakładane na kierującego punkty karne: za zawracanie w tunelach, na mostach i wiaduktach oraz na drogach jednokierunkowych mandat w wysokości 200 zł i 5 pkt karnych, za  niestosowanie się do znaku B-2 "zakaz wjazdu" mandat w wysokości 250 zł i 5 pkt. karnych - dodaje wiślański magistrat.

KR/UM Wisła

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-09-23 18:29:46
miriam11: Żywiec zamyka Browar Cieszyn
2020-09-25 08:49:49
dxi: Lepiej jakby policja wzieła sie za motocykle ktore zapierniczaja po ul.Wyzwolenia podczas wekendow.ale oczywiscie wtedy nie zobaczymy policjanta na drodze!!!lepiej przyjsc na gotowe i wlepic mandat.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: