Wisła jako pierwsza w regionie będzie mieć Internet szerokopasmowy, a wykonanie przyłączy jest za darmo
Światłowody są niezawodne, a także bezkonkurencyjne pod względem szybkości i jakości przepływu informacji. Ich nieograniczona pojemność pozwala na wszelkiego rodzaju transmisje danych, głosu oraz obrazów w technologii analogowej, cyfrowej wysokiej rozdzielczości HD czy cyfrowej 3D.
W Wiśle właściciel marki InterBeskidy ze środków własnych oraz przy wsparciu unijnych funduszy buduje sieć szerokopasmowego dostępu do Internetu obejmującą swoim zasięgiem znaczną część wszystkich gospodarstw domowych oraz instytucji i budynków użyteczności publicznej. Sieć jest oparta na koncepcji FTTH - światłowód do domu, która jest obecnie najnowocześniejszą. Umożliwia dostęp do usług multimedialnych - telewizji cyfrowej wysokiej rozdzielczości, usług interaktywnych, usług na żądanie oraz pozostałych zaawansowanych rozwiązań telekomunikacyjnych. Sieć światłowodowa daje możliwość korzystania z Internetu o przepływie rzędu kilkuset Mb/s, a przede wszystkim jest gwarancją korzystania z usług multimedialnych na najwyższym poziomie
Inwestycja cieszy Burmistrza miasta Wisła – Jana Poloczka, który podpisał list intencyjny wyrażając pełne poparcie dla projektu. Ponadto Radca Prawny Urzędu Miasta Wisła zweryfikował projekt umowy, która w najbliższym czasie będzie dostarczana mieszkańcom do podpisania. Weryfikacja miała na celu sprawdzenie przejrzystości i prawidłowości zapisów umowy.
Dostawca tej nowoczesnej technologii INVICOM Sp. z o.o., właściciel marki InterBeskidy, jako pierwszy na wiślańskim rynku daje gwarancję stabilnego Internetu światłowodowego. InterBeskidy wchodzi do Wisły z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku telekomunikacyjnym. Każdego roku baza zadowolonych klientów indywidualnych oraz biznesowych w regionie wzrasta.
Oferta jest wyjątkowo korzystna, ponieważ sieć jest budowana z udziałem funduszy Unii Europejskiej, a więc wykonanie przyłączy abonenckich jest całkowicie bezpłatne.
Warunkiem wybudowania przyłącza światłowodowego w ramach projektu jest wyrażenie przez właściciela nieruchomości zgody na wykonanie przez inwestora takiego przyłącza oraz podpisanie umowy na świadczenie usługi. - Minimalny oferowany poziom jakości usługi z prędkością Internetu 256kb/s to opłata miesięczna 1,23zł| – mówi Piotr Bogaczewski, prezes INVICOM Sp. z o.o.. Wszyscy zainteresowani mieszkańcy Wisły mogą jeszcze zgłaszać chęć udziału w projekcie.
Więcej informacji o projekcie oraz zapisach dostępnych jest na stronie www.interbeskidy.net/projektwisla lub telefoniczne pod numerem 33 333 60 00. Należy pamiętać, że liczba darmowych przyłączy jest ograniczona.
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka „Dotacje na Innowacje” „Inwestujemy w Waszą przyszłość”
(artykuł sponsorowany)
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.