Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła i Ustroń: darmowe przejazdy koleją dla turystów

Od 15 lipca turyści przyjeżdżający do Ustronia i Wisły mogą skorzystać ze sporych rabatów na atrakcje turystyczne w obu miejscowościach. Co więcej, akcja gmin gwarantuje także darmowe przejazdy kolejowe dla odwiedzających gości.

- Każdy turysta, który nocuje w obiektach i uiszcza opłatę miejscową (w przypadku Wisły) lub uzdrowiskową (w Ustroniu), otrzymuje książeczkę rabatową z 15% rabatem na 24 atrakcje. Oprócz tego w każdej książeczce znajdziemy 12 kuponów na bezpłatne przejazdy między Wisłą a Ustroniem. Co ważne, kupony te obowiązują tylko w piątki, soboty i niedziele - mówił na niedawnej konferencji prasowej Tadeusz Papierzyński, pełniący obowiązki Kierownika Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Wiśle. 

Wśród insytucji i firm, które dołączyły do akcji "Wisła, Ustroń… zostaję dłużej, dostaję więcej" znalazły się m.in. Miejska Informacja Turystyczna w Ustroniu, Górski Park Równica, grota solna w sanatorium „Malwa”, Leśny Park Niespodzianek, Muzeum Ustrońskie im. J. Jarockiego i jego oddział Muzeum Zbiory Marii Skalickiej, Ustrońskie Lodowisko, Centrum Szkoleniowo-Rekreacyjne Park Poniwiec, Muzeum Magicznego Realizmu – Ochorowiczówka, Informacja Turystyczna Wisła Otwarta Turystycznie, Strzelnica nad Wisłą, placówka Sport Rent w Wiśle, czy Szkoła Element S.O.S.

Bezpłatne przejazdy kolejowe to także dodatkowy atut akcji obu miejscowości. - To nie tylko świetne rozwiązanie pod kątem ekologii, ale również duża oszczędność czasu dla turystów, którzy zamiast stać w korkach ulicznych mogą szybko i wygodnie podróżować pociągiem i dzięki temu korzystać z atrakcji oferowanych przez oba miasta - informują Koleje Śląskie.

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: