Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła! Dzieje się!

Sportowe wakacje, parady kolonistów, ale i zawody w skokach narciarskich, czy wycieczki z przewodnikiem. A do tego Bieg o Wiślańską Krykę - to propozycje Wisły na najbliższe dni.

Przez cały okres letnich ferii w Wiśle trwa akcja 'Sportowe Wakacje'. Dzisiaj 15 lipca, od godziny 14.30-16.00 na terenie ośrodka kompleksu rekreacyjnego Jonidło' wiele gier i zabaw, będą też rozgrywki w piłce nożnej. W sobotę od 14-18 namiot z rolkami na wiślańskim rynku od 14-16 animacje w okolicach Parku Miniatur. W niedzielę 10-14 namiot z rolkami na rynku, 11-13 animacje w okolicach siłowni.

W środę 16 lipca w amfiteatrze im. Stanisłąwa Hadyny odbędzie się kolejna 'Parada Kolonistów' Wiślańskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza grupy zorganizowane przebywające na terenie Wisły do udziału w tym wydarzeniu. Parada rozpocznie się o godz. 15.00, na Placu B. Hoffa. W programie: przemarsz kolonistów, popisy talentów, warsztaty tańca. WCK prosi o wcześniejsze zgłaszanie się grup w siedzibie centrum lub pod nr telefonu 33/8553447, 33/8552967.

Warto wybrać się również w najbliższy weekend na skocznię im. Adama Małysza. 19 i 20 lipca w Wiśle odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Wśród skoczków tytułu bronić będzie Jan Ziobro, a wśród kombinatorów norweskich Paweł Słowiok. Zapraszamy wszystkich sympatyków obu dyscyplin na skocznię im. Adama Małysza w Wiśle Malince i na trasy nartorolkowe na terenie ośrodka sportowo-rekreacyjnego „Jonidło” - mówi Andrzej Wąsowicz, prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego.

Na sobotę 19 lipca zaplanowano zawody indywidualne. W godzinach przedpołudniowych rozpocznie się konkurs skoków do kombinacji norweskiej. Tytułu bronić będzie Paweł Słowiok, na skoczni i trasach biegowych zobaczymy także pozostałych czołowych polskich zawodników. Natomiast zmagania skoczków będzie można podziwiać w godzinach wieczornych. Na skoczni im. Adama Małysza kibicować będzie można m.in. obrońcy tytułu Janowi Ziobro, wiślaninowi Piotrowi Żyle, czy oczywiście podwójnemu medaliście igrzysk olimpijskich Kamilowi Stochowi. W niedzielę, 20 lipca, odbędzie się konkurs drużynowy w skokach narciarskich. Dla kadrowiczów będzie to ostatni test przed inauguracją Letniego Grand Prix w skokach. Te międzynarodowe zawody odbędą się w Wiśle tydzień później – 25 i 26 lipca. - dodaje Wąsowicz.

Bilety na Letnie Mistrzostwa Polski Seniorów kupić będzie można bezpośrednio w dniu zawodów na skoczni w Wiśle Malince w cenie 10 zł (miejsca stojące) i 20 zł (miejsca siedzące). Cały czas trwa sprzedaż biletów na Letnie Grand Prix w skokach narciarskich. Można je nabyć za pośrednictwem serwisu kupbilet.pl lub w sklepie Wiślaczek w Wiśle (pl. Hoffa 3).

Program Letnich Mistrzostw Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej:

Piątek, 18 lipca Godz.16.00-18.00 trening wolny

Sobota, 19 lipca
Godz.9.30 seria próbna skoków do kombinacji norweskiej
Godz.10.00 skoki do kombinacji norweskiej
Godz.13.00 bieg do kombinacji norweskiej
Godz.18.30 kwalifikacje do konkursu skoków
Godz.20.30 I seria - Otwarty Konkurs Skoków
Godz.21.30 seria finałowa
Godz.22.10 dekoracja zwycięzców

Niedziela, 20 lipca
Godz.10.00 seria próbna skoków
Godz.11.00 I seria - drużynowy konkurs skoków
Godz.12.00 seria finałowa
Godz.12.45 dekoracja zwycięzców

Warto wybrać się również na kolejną wyprawę z przewodnikiem. Tym razem w ramach akcji 'Przewodnik Czeka' dwie wycieczki:

19 lipca: spotkanie na Pl. B.Hoffa - godz. 9.00 czas trwania wyprawy - 8h
Przejazd z dworca PKS do przystanku Ustroń Polana (godz. 9.15), wyjazd kolejką krzesełkową na stoki Czantorii Wielkiej. Przejście: Polana Stokłosica - Czantoria Wielka - Soszów Wielki - Stożek Wielki – Mrózków - Kubalonka.

20 lipca: spotkanie na Pl. B.Hoffa - godz. 9.00 czas trwania wyprawy - 4h
Przejście: Pl. B.Hoffa - dworzec PKS w Wiśle - Zdejszy – Skolnity - Dolina Dziechcinki - Oaza - Wisła – Pl. B.Hoffa.

20 lipca zapraszamy również na drugi już bieg o 'Wiślańską Kryke'. To bieg górski na dystansie 13km. Zawodnicy będą startowali z Pl.B.Hoffa, tam też będzie umieszczona meta. Zawodnicy będą startowali w odstępach 1min. Taka formuła zawodów dostarcza sporej adrenaliny bowiem żaden z zawodników do końca nie będzie wiedział kto wygra zawody. Więcej informacji znajdziecie na stronie poświęconej zawodom.


Warto pamiętać też o tym, że już za niespełna dwa tygodnie pozostały do zawodów FIS Grand Prix w skokach narciarskich. Na skoczni im. Adama Małysza pojawia się coraz więcej ekip szlifujących formę przed najważniejszą narciarską imprezą tego lata w Polsce. Ćwiczyła już reprezentacja Czech w skokach narciarskich oraz polska kadra kombinacji norweskiej. Od środy 16 lipca treningi rozpoczną także podopieczni trenerów Łukasza Kruczka i Macieja Maciusiaka.

Zawody FIS Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle rozegrane zostaną w dniach 25 i 26

W piątek (25 lipca) odbędzie się konkurs drużynowy, na sobotę (26 lipca) zaplanowano konkurs indywidualny. Zawody poprzedzą rozgrywane w czwartek oficjalne treningi i kwalifikacje do konkursu indywidualnego.

Jak poinformował PZN na każdy dzień zawodów przygotowano po sześć tysięcy biletów. Za pośrednictwem internetu bilety zakupić można na platformie www.kupbilet.pl. Sprzedaż bezpośrednią prowadzi tradycyjnie już sklep "Wiślaczek" w Wiśle (pl. Hoffa 2, obok budynku poczty, telefon kontaktowy 502-205-443). W dniu zawodów bilety będą do nabycia również bezpośrednio pod skocznią. Grupy zorganizowane (powyżej 30 osób) mogą zamawiać bilety pod adresem pawel.witczak@pzn.pl lub telefonicznie 664-463-011 (Paweł Witczak).

Ceny biletów:

kwalifikacje, 24 lipca miejsca stojące - 10 PLN, miejsca siedzące - 20 PLN

konkursy, 25 i 26 lipca, sektory B1 i B2 (miejsca stojące) – 40 PLN (jeden dzień zawodów)

sektory A1, A2, A3,A4 (miejsca siedzące) – 60 PLN (jeden dzień zawodów)

sektory A5 i A6 (miejsca siedzące, sektory zadaszone) – 80 PLN (jeden dzień zawodów)

wstęp bezpłatny (wszystkie dni zawodów): dzieci do piątego roku życia, osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym (w obu przypadkach opiekunowie muszą posiadać ważny bilet).


Program zawodów:

czwartek, 24 lipca
15:00 – oficjalny trening
17:00 – kwalifikacje
18:30 – wręczenie numerów startowych w Amfiteatrze im. St. Hadyny

piątek, 25 lipca
19:00 – seria próbna
20:30 – drużynowy konkurs skoków
 

sobota, 26 lipca
16:00 – seria próbna
17:00 – seria konkursowa

Szczegółowe informacje o zawodach znaleźć można na oficjalnej stronie imprezy www.wisla-malinka.com.


Red.

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: