Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła: dalsze utrudnienia w Czarnem

W Wiśle od ubiegłego roku trwa remont ul. Czarne. Niestety prace przebiegają w wolniejszym tempie, niż zakładano na początku. Co gorsza, należy spodziewać się dalszych utrudnień.

- Mam nadzieję, że końcem tego roku już nikt nie będzie pamiętał, jak ta przebudowa wyglądała, jaki był jej zakres i ile było utrudnień. Z tego, co słyszę od mieszkańców i samego wykonawcy, może być możliwość zamknięcia tej drogi na jakiś krótki czas, z powodu konieczności wykonania mocnych murów oporowych od strony wodospadu, do osiedla Bajcary - mówił niedawno Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

Obawy włodarza Wisły potwierdza Mieczysław Szczurek, starosta cieszyński. - Na pewno będą dalsze wstrzymania ruchu. Będziemy starali się je wprowadzić w terminie bliższym wakacjom, kiedy nie będzie dzieci. O ile oczywiście nie okaże się, że trzeba będzie nagle zamknąć, bo wydarzy się coś nieprzewidzianego. Nie wyobrażam sobie budowy 8-metrowego muru oporowego, gdyby obok miały jeździć samochody czy mieli chodzić ludzie. Chciałbym uniknąć takich problemów, jakie były przy budowie skoczni w Malince, gdy się osunęła wtedy ziemia i zrobiła potężna wyrwa - mówił na czwartkowej (26.02) konferencji prasowej.

Pierwotny koszt inwestycji wynosi blisko 18 mln zł, z czego ponad 9 mln pochodzi ze środków Unii Europejskiej. Zadanie prowadzi Starostwo Powiatowe w Cieszynie, przy współudziale finansowym miasta Wisła.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: