Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła: basen w tym roku nieczynny

Do przyszłego roku będą musieli poczekać mieszkańcy "Perły Beskidów" i turyści do niej przybywający na kąpiele w miejskim kąpielisku. Decyzja o jego nieotwieraniu spowodowana jest głównie względami ekonomicznymi.

- Nie moglibyśmy go udostępnić w całości, co przełożyłoby się na maksymalnie 1/3 maksymalnego obłożenia obiektu. Z ekonomicznego punktu widzenia byłoby to zbyt dużym wyzwaniem - mówił Tomasz Bujok, burmistrz Wisły, na wtorkowej (30.06) konferencji prasowej.

Jak jednak dodawał, na decyzję wpływa też obecna epidemia koronawirusa. - Wykonawcy trudno było ściągnąć instalację basenową z Włoch i Hiszpanii, bo to właśnie z tych krajów zamawiane są poszczególne jej elementy. Nawet nasze, polskie zakłady zajmujące się np. produkcją zjeżdżalni wstrzymywały swoją produkcję.

Możliwe jednak, że teren kąpieliska w części będzie udostępniony zainteresowanym już na jesień. - Czekamy na rozwój sytuacji, ale zobaczymy, czy na jesień nie udostępnimy choćby części restauracyjnej lub kortów, albo być może zorganizujemy tam kino letnie - podkreślał samorządowiec.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-03 10:42:16
i67: Nawiedzony Nitras zrobił wczoraj więcej dla A. Dudy niż on sam podczas całego dnia kampanii i zdzierania gardła .
2020-07-03 10:55:41
i67: To na meczu Wisły Kraków z Crakowią jest bezpieczniej niż na konferencji Trzaskowskiego, jak pięknie się to wszystko układa!
2020-07-03 11:05:09
i67: kiedy opozycja zacznie leczyć Nitrasa - robi się naprawdę niebezpieczny
2020-07-03 13:49:55
utopiec: i67: Nic nowego nie wymyślisz?
2020-07-03 20:37:41
No cóż bosko nie jest...: No burmistrzu, upiekło Ci się znów w kwestii basenu dzięki pandemii. To nie problem dostawy komponentów do basenu z Włoch tylko słaba firma jako wykonawca obiektu:) w internecie chwalą się projektami za wielkie pieniądze a w rzeczywistości to straszna lipa, dwóch cwaniaczków w biurze którzy tylko gadają od rzeczy kierownik lipny i milion Ukraińców na budowie którzy nie mają zielonego pojęcia o robocie. Zalane pomieszczenia w środku nie wspominać o meblach które też były zalane. Ogólnie tragedia straszna zero organizacji i kasa w błoto wyrzucana przez niechlujstwo, ciekawe kto za to płaci:) firmy z Wisły po dziś nie mają wypłacone za tamta robotę, kto tam byl, pracował i widział wie o co chodzi
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: