Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła: 19 grudnia inauguracja Klubu Seniora

Dziś (12.12) w Wiśle odbyła się konferencja prasowa burmistrza Tomasza Bujoka. Tym razem zorganizowana została na piętrze centrum przesiadkowego w Wiśle, gdzie 19 grudnia zainaugurowana zostanie działalność Klubu Seniora.

- Całe piętro naszego centrum przesiadkowego jest przeznaczone na funkcjonowanie Klubu Seniora. Będą się tutaj znajdować także siedziby stowarzyszeń senioralnych, toczyć się również będzie życie kulturalne. Klub jest pilotowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, jego spotkania będą odbywać się dwa razy w tygodniu po 5 godzin. W naszym mieście są 3-4 stowarzyszenia dla seniorów, one też prowadzą swoje warsztaty, zajęcia. One również będą się tu odbywać - mówił Tomasz Bujok.

Na czym polegać będą spotkania Klubu Seniora? - To różnego rodzaju zajęcia, warsztaty. Przede wszystkim będzie to możliwość spędzenia wspólnie czasu - zaznaczał burmistrz.

Warto przypomnieć, że cała inwestycja modernizacji dworca kolejowego w Wiśle opiewała na kwotę blisko 2 mln zł, z czego sama adaptacja piętra kosztowała około 700 tys. zł - znajduje się tam kuchenka, mała siłownia czy pokój z telewizorem i grami planszowymi. Na działalność Klubu Seniora miasto pozyskuje także środki z Urzędu Marszałkowskiego czy funduszy unijnych.

Pewnym utrudnieniem z korzystania z budynku dworca jest mała liczba miejsc parkingowych w jego pobliżu. - Jesteśmy na etapie organizowania miejsc parkingowych, do 19 grudnia z pewnością parking będzie. Obecnie mamy wyznaczonych kilka miejsc obok kwiaciarni, takich tymczasowych. Nie chcemy robić w tej chwili większego parkingu, ponieważ od wiosny przyszłego roku rusza przebudowa tego odcinka drogi wojewódzkiej i mógłby zostać zdewastowany. Przyszły rok będziemy musieli "przetrzymać" właśnie takimi półśrodkami, ale tak jak mówię - jest to związane z remontem drogi wojewódzkiej - przekonywał Tomasz Bujok.

Jak dodał, jest też szansa na spory parking, z którego korzystać mogliby także przyjezdni. - Rozmawiamy z PKP na temat przejęcia nieruchomości, która znajduje się zaraz za budynkiem centrum przesiadkowego i ciągnie się wzdłuż torów i ul. Lipowej. Tam mogłoby powstać około 300 miejsc parkingowych - mówił burmistrz Wisły.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: