Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła - jest umowa na basen!

To już pewne. Wisła będzie miała nowoczesny kompleks basenów. Wczoraj, 30 listopada prezes Baseny Wisła Sp. z o. o. Jakub Stasiewicz i dyrektor regionalny ds. inwestycji firmy Moris Polska Tomasz Chmiel podpisali umowę na realizację zadania pn. ''W systemie zaprojektuj i wybuduj - Inteligentne Baseny - rewitalizacja parku kąpielowego w Wiśle''.

Oznacza to, że modernizacja basenu wiślańskiego może się już formalnie zacząć. - Cieszę się, że udało nam się rozpocząć współpracę i nowy etap dla miasta Wisła. Ja ze swej strony odpowiadam tylko za koordynację wszelkich procesów, natomiast prawdziwym ojcem tego sukcesu jest Pan Tomasz Bujok, burmistrz Wisły. Uważam, że Wisła jako miasto turystyczne musi mieć nowoczesny basen i na niego zasługuje. Jestem przekonany, że będzie to obiekt na miarę potrzeb miejscowości – mówi prezes Baseny Wisła Sp. z o. o., Jakub Stasiewicz.

Jak komentuje Tomasz Bujok, burmistrz Wisły, cieszy się, że po trzyletnich staraniach doszło do momentu, w którym podpisana została umowa z wykonawcą. - Mam nadzieję, że realizacja zadania będzie przebiegała tak samo sprawnie, jak proces jej przygotowania. Przez ostatni rok dość intensywnie dopinaliśmy najważniejsze kwestie, by ta inwestycja mogła być realizowana. Teraz wszyscy będziemy spoglądać w kierunku wykonawcy, firmy Moris Polska, którą też trochę poznaliśmy, co daje nadzieję na to, że ta współpraca będzie merytoryczna i owocna, czego wszyscy sobie życzymy. Burmistrz Wisły zwrócił uwagę, jak ważna to inwestycja dla miasta. Temat basenów był omawiany przez wiele lat. Pisaliśmy o tym wielokrotnie na łamach Portalu ox.pl Zobacz TUTAJ link

W działania mające na celu przejęcie od Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych 'Start' terenów, na których umiejscowione są niecki basenowe, rozpoczął poprzedni burmistrz Jan Poloczek. Ale dopiero po wielu rozmowach i negocjacjach, w tej kadencji obecnemu włodarzowi udało się pozyskać teren. W lecie bieżącego roku wszystkie plany już się skrystalizowały. Zobacz film – Baseny na następny sezon?

Miejscowość turystyczna, którą jest Wisła, w sezonie letnim praktycznie podwaja swoją populację. Przyjeżdża tutaj wielu gości i takiego obiektu w Wiśle brakowało. Bujok nie ukrywa, że inwestycja jest jego oczkiem w głowie. I mówi wprost - To też kolejny punkt realizacji programu wyborczego naszego komitetu „Wiślanie”. Dzięki współpracy wielu osób i instytucji, począwszy od Pana Łukasza Szeligi z zarządu PZSN Start, Rady Miasta Wisła i prezesa Jakuba Stasiewicza, już niebawem będziemy się mogli cieszyć z finału tej inwestycji.

posłuchaj

Termin oddania gotowego obiektu inwestorowi przez wykonawcę określono na 14 miesięcy od dnia podpisania umowy. - Każda inwestycja jest wyzwaniem, bo wiąże się z pewnym ryzykiem i problemami, które staramy się na bieżąco rozwiązywać. Jako firma mamy jednak doświadczenie w prowadzeniu tego typu inwestycji i mamy nadzieję, że spokojnie sobie z tym zadaniem poradzimy – zapewnia Tomasz Chmiel z firmy Moris Polska, wykonawca inwestycji.

Nowe kąpielisko ma być dużą atrakcją dla mieszkańców i gości odwiedzających Wisłę w sezonie letnim. Mariusz Sługocki z Pracowni Architektury JAMS, która przy współpracy z wykonawcą projektowała obiekt, zdradził szczegóły na temat tego, co po modernizacji znajdzie się na terenie basenu. - Musimy zachować oryginalny wygląd tego miejsca, ze względu na jego zabytkowy charakter i wartości kulturalne, dlatego pozostanie basen o wielkości 50 na 50 metrów z trzema różnymi poziomami głębokości wody. Zostanie również uszanowany budynek zasadniczy, który jest obecnie w fatalnym stanie, ale razem z konserwatorem zadbamy o to, by przywrócić jego blask. Natomiast dużą atrakcją będzie nowy budynek z dużą strefą kina letniego i strefą usługową – mówi architekt.

Zmodernizowany basen z pewnością podniesie atrakcyjność turystyczną beskidzkiej miejscowości. Jeśli inwestycja realizowana będzie z założeniami, w sezonie letnim 2019 Wisła znów będzie mogła zaprosić swoich mieszkańców i turystów do wypoczynku na kąpielisku.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: