Wiosenna lekcja przyrody w terenie

W trzecim dniu wiosny uczniowie z klas IV,V i VI Szkoły Podstawowej nr 3 w Ustroniu Polanie wyruszyli do cieszyńskich rezerwatów przyrody. Pod opieką swych nauczycieli oraz przewodnictwem Instruktora Ochrony Przyrody PTTK Jana Machały poznawali wiosenne walory przyrodnicze rezerwatów ''Lasek Miejski nad Olzą i Puńcówką.

Uczniowie rozpoznawali pierwsze wyrastające z runa leśnego o tej porze roku rośliny z cieszynianką wiosenną na czele, obok której pojawiły się mioduńka ćma, zawilec gajowy oraz pierwiosnka wyniosła. - Dominującą rośliną na tym etapie wegetacji jest czosnek niedźwiedzi, który pokrywa całość poszycia rezerwatów – wyjaśniał Machała wskazując na łany zielonych liści.

Mimo iż było pochmurno i chłodno, to wycieczka upływała w miłej atmosferze, której uroku dodawał piękny śpiew sikorek, kosów, zięb oraz głośne stukanie dzięciołów. Uczniowie oglądali sędziwe drzewa będące pomnikami przyrody - dęby, wiązy, lipy, graby oraz kasztanowce. Tak więc wyjazd do cieszyńskich rezerwatów był dla uczniów lekcją botaniki i ornitologii. I wiedzy o ekologii.

Na koniec wytypowani przez ich opiekunkę Anetę Slowienę-Jurczok uczniowie stanęli do konkursu wiedzy przyrodniczej. A oto jego wyniki : I. Emilia Domagała, II-Wiktoria Retka, III- Justyna Worecka, IV. Paweł Mojeścik. Konkursowiczów nagrodzono materiałami promocyjnymi, z których czerpać będą mogli dalszą wiedzę o naszym środowisku przyrodniczym.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją