Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wigilia sklepy czynne do 14.00 - wykażmy się zrozumieniem

Nie odkładajmy zakupów na ostatnia minutę. Wykażmy się zrozumieniem. Większość pracowników handlu to kobiety, na których spoczywa przygotowanie wigilijnej wieczerzy.

 

- W Wigilię pracę kończymy o godzinie 14.00, jednak to wcale nie oznacza powrotu do domu – mówi Karolina Mrozik sprzedawca w jednym z cieszyńskich sklepów spożywczych – jeszcze musimy rozliczyć kasę, zrobić raport, posprzątać... Osoby, które po zamknięciu dobijają się do sklepu, a takie zdarzają się często wydłużają czas naszej pracy i powrót do domu. A przecież w Wigilię każdy z nas chce z rodziną zasiąść do stołu o zwykłej porze, a nie późnym wieczorem.

W tym roku większość sieci handlowych skróciła czas godzin pracy w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia. - O 14.00 zamknięte zostaną: Biedronka, Lidl, Selgros, Netto, Makro, Praktiker, Intermache i Kaufland. Trzy duże sieci: Carrefour, Decathlon i Real będą czynne do godziny 15.00 – informuje Sekcja Krajowa Pracowników Handlu.

- W zeszłym roku pracowaliśmy do 15.00, około 13.00 ruch klientów ustał i można powiedzieć, że dwie godziny spędziłyśmy nudząc się. Oczywiście można było wykorzystać ten czas na... wycieranie kurzu z pólek, albo układanie towaru...ale komu w głowie takie rzeczy, kiedy jedyną myślą jaka po głowie się „kolebie" to ta "czy, aby wszystko zdążę przygotować do wieczerzy zanim rodzina się zbierze”. W tym roku pracujemy do 14.00, godzina krócej, niby niewiele, a jednak... - mówi sprzedawczyni jednego z cieszyńskich sklepów odzieżowych.

Godzinami otwarcia sklepów często zniesmaczeni są sami klienci. - Rozumiem, że „spożywczaki” są otwarte do 14.00, bo zdarzy się, że czegoś zapomnimy w tym świątecznym rozgardiaszu, ale po co komu odzieżowy, albo zoologiczny o tej godzinie? Tego nie wiem. Miasto pustoszeje, klientów brak...ale czynne musi być... o co w tym wszystkim chodzi? - wzdycha mieszkanka Cieszyna. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: