Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wiemy, kto chce być radnym

Już za nieco ponad tydzień w Cieszynie odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej. O fotel po Krzysztofie Kaszturze walczą trzy osoby. W tym była posłanka. Kto na rok przed wyborami samorządowymi zostanie radnym?

W połowie czerwca informowaliśmy o tym, że Krzysztof Kasztura zrezygnował z mandatu radnego Rady Miejskiej Cieszyna. (zobacz materiał: Radny z Cieszyna rezygnuje z mandatu) Jak wówczas tłumaczył Kasztura - W związku z przyjęciem nowej propozycji pracy - utworzeniem KAS - Krajowej Administracji Skarbowej, jako członek korpusu służby cywilnej nie mogę być radnym. Rezygnuję z mandatu, ale nie rezygnuję z działalności w CRS (Cieszyński Ruch Społeczny). Była to trudna decyzja, jednak nie mogę w tej sytuacji podjąć innej. Dziękuję moim wyborcom za zaufanie i poparcie przez tak wiele lat.

W związku z rezygnacją Krzysztofa Kasztury, zarządzono przeprowadzenie wyborów uzupełniających. Odbędą się one w niedzielę 24 września.

Jak tłumaczy dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Bielsku – Białej – Andrzej Adamek, każde wygaśnięcie mandatu skutkuje zarządzeniem przez wojewodę ogłoszeniem wyborów uzupełniających. - W tej chwili wybory w okręgach jednomandatowych są we wszystkich gminach i miastach, bez względu na wielkość. Natomiast wybory proporcjonalne są przeprowadzenie w miastach na prawach powiatu, powiatach i w sejmikach. W przypadku Cieszyna i Wisły wybory odbędą się tylko w danym okręgu wyborczym, tam gdzie wygasł mandat. W okręgu wybierana będzie tylko jedna osoba.

Jak informuje w obwieszczeniu Miejska Komisja Wyborcza, zarejestrowała ona troje kandydatów. Komitetom przyznano już również numery. Na karcie do głosowania znajdą się w kolejności:
1. Trybuś – Cieślar Aleksandra Barbara. Zgłoszona przez KWW Porozumienie. Popierana przez: Platforma Obywatelska RP.
2. Macura Władysław Antoni – zgłoszony przez KWW Cieszyńska Inicjatywa Samorządowa CIS.
3. Kołder Janusz Czesław, zgłoszony przez KWW Cieszyński Ruch Społeczny.

W Cieszynie kandydatów jest trzech. Natomiast w Wiśle, gdzie z mandatu zrezygnował radny Bronisław Pinkas, dopiero odbędzie się procedura ich rejestracji. - W tej gminie komitety jeszcze się nie utworzyły, dlatego nie zgłoszono jeszcze kandydatów – mówi Andrzej Adamek. W Wiśle głosowanie odbędzie się 26 listopada.

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-09-15 12:03:14
Cieszyniok_1: Zdecydowanie JANUSZ KOŁDER jest najlepszym kandydatem z tej trójki (a znam całą trójkę). Ola Trybuś Cieślar trochę się wygłupiła - na Pastwiskach i w Kalembicach była chyba tylko przejazdem.
2017-09-15 14:10:17
maciek0: Stawiam..., że \'Antek\' zmiażdży konkurencję
2017-09-15 14:58:04
marcin97: \"...na Pastwiskach i w Kalembicach była chyba tylko przejazdem\" dobre:) również liczę, że \"Antek\" zostanie radnym: ma największe doświadczenie z pozostałych kandydatów i swój okręg wyborczy zna doskonale:)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: