Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wielkie sprzątanie w Brennej i Jaworzu

Kiedyś w czynie społecznym mieszkańcy porządkowali swoje miejscowości. Teraz moda na dbałość o otoczenie wraca i cieszy się popularnością. Udana akcja sprzątania w Jaworzu zapoczątkowała cykl spotkań mieszkańców, którzy chcą zadbać o Jaworze. W Brennej z okazji Dnia Ziemi, również organizowane jest wspólne sprzątanie.

Coraz więcej odpadów, coraz więcej dzikich wysypisk. W Jaworzu i Brennej postanowili działać. Pierwsza akcja sprzątania Jaworza odbyła się w minioną sobotę i zakończyła się sukcesem. Okazało się jednak, że Jaworze wymaga większej troski, aby było czyste i zachwycało gości. - Jak to jest z tymi śmieciami- często widzimy je przez okno, jadąc samochodem, spacerując, czasami nawet podniesiemy je i wyrzucimy do kosza. Jednak one wciąż się pojawiają. Ostatnie, wietrzne dni spowodowały, że część przydomowych składowisk odpadów wzbogaciła krajobraz naszych ulic i chodników. W ostatnią sobotę część tych „niespodzianek” udało się posprzątać grupie osób zaangażowanych w facebookową akcję. A ta nabrała rozpędu i powtórzona zostanie w cztery kolejne soboty – informuje Dawid Czernek, rzecznik prasowy Gminy Jaworze.

Począwszy od najbliższej soboty, przez trzy kolejne, mieszkańcy będą gromadzić się o godz. 11:00 na boisku przy ulicy Folwarcznej, by wyruszyć i razem zrobić porządek z tym co nam przeszkadza, szpeci Jaworze i truje środowisko. Organizatorem zbiórek jest Małgorzata Koniorczyk, mieszkanka Jaworza.

Z kolei Brenna z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi Urząd Gminy Brenna planuje przeprowadzić akcję sprzątania gminy w dniu 28 marca 2020 r. (sobota). Rozpoczęcie zaplanowano o godzinie 10.00 zbiórką za Amfiteatrem w Brennej Centrum oraz na terenie Ośrodka Pod Brandysem w Górkach Wielkich, gdzie zostaną rozdysponowane worki i rękawiczki do zbiórki śmieci.

Urząd Gminy zachęca do włączenia się w zbiórkę, a na zakończenie ok. godz. 13.00 planuje wspólny posiłek. Szczegóły pod nr tel. 033/ 8536 222 wew. 230.

 


redka

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: