Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wielkie plany w Jaworzu

To będzie trudne i kosztowne zadanie. Radosław Ostałkiewicz, wójt Jaworza chce wybudować parking na 100 miejsc dla samochodów i czterech autokarów. Wszystkie mają powstać między Parkiem Zdrojowym a plebanią. W grę wchodzi m.in. przebudowa ulicy Wapienickiej. Na parkingu zlokalizowana zostanie również nowoczesna stacja ładowania samochodów elektrycznych.

- Będzie to zadanie niezbędne dla rozwoju naszej miejscowości, którego realizację przewiduję na lata 2019-2021. To dodatkowo ok. 200 miejsc parkingowych i postojowych w Jaworzu więcej, licząc poszerzenie parkingu dolnego o około 120 miejsc i parkingu górnego - o około 80 - informuje wójt.

Dodaje, że jest za realizacją tej inwestycji, mimo jej kosztów. - Po pierwsze mam już dość rozjeżdżania Parku Zdrojowego w Jaworzu przez samochody. Za niedługo będą parkować pod Fontanną Trzech Sióstr, a może i pod samą Tężnią. Po drugie, nie podoba mi się zostawianie aut pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego – przekonuje Radosław Ostałkiewicz. Jednocześnie podkreśla, że rozumie mieszkańców Jaworza i ich gości oraz turystów, którzy odwiedzają dawny Zdrój- potrzebują dodatkowych miejsc postojowych, gdyż Jaworze staje się miejscowością modną i atrakcyjną – dodaje wójt.

Cały projekt obejmuje również przebudowę oświetlenia, sieci kanalizacyjnej, wodociągowej, gazociągowej i światłowodowej oraz kompleksową poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych, pojazdów i rowerzystów. Koszt inwestycji to około 4 mln złotych. Wójt liczy na zaangażowanie m.in. ze strony jaworzańskich radnych, Parafii Opatrzności Bożej w Jaworzu i wsparcia logistycznego z powiatu bielskiego.

anszaf

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: