Wielki sukces w Szczecinie!

W dniu 13 maja odbył się Integracyjny Mityng w Lekkoatletyce im. Wiesława Maniaka w Szczecinie.  W zawodach konkurowali nasi dwaj sportowcy z najlepszymi zawodnikami w Polsce.Ten Weekend nasi reprezentanci mogą zaliczyć do bardzo udanych.

Janusz Rokicki uzyskując wynik 14:30 m w pchnięciu kulą w grupie F58 wygrał w swojej kategorii.
W ogólnej klasyfikacji wszystkich zawodników biorących udział w mityngu zajął drugie miejsce. Janusz po raz kolejny potwierdził swoje aspiracje do złotego medalu mistrzostw świata, które odbędą się we wrześniu tego roku w Holandii.

Prawdziwą rewelacją zawodów, był nasz drugi reprezentant – Piotr Cieślik, mieszkaniec Pruchnej.
Piotrek w pchnięciu kulą w kategorii F53 uzyskał wynik 7,54 metra i odniósł bezdyskusyjne zwycięstwo w swojej grupie. W punktacji generalnej otrzymał 908 punktów, dało mu to ósme miejsce w klasyfikacji końcowej, dzięki temu wynikowi został uznany za największą niespodziankę zawodów. Odległość 7,54 metra jest najlepszym wynikiem w tym roku na świecie. Takie wyniki dają nadzieje na wyjazd na paraolimpiadę w Pekinie w 2008 roku. Wielkim zwycięzcą jest również trener naszych sportowców Zbigniew Gryżboń, jako jedyny trener miał dwóch zawodników w pierwszej dziesiątce ogólnej klasyfikacji mityngu w Szczecinie