Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wielka sztuka na ekranie

Rozpoczęcie roku akademickiego 2019/2020 coraz bliżej. Na okres wzmożonej aktywności przygotowują się nie tylko uniwersytety państwowe i prywatne, ale również cieszyński Uniwersytet Trzeciego Wieku. Aktualnie pojawił się terminarz filmów z cyklu „Wielka sztuka na ekranie”. Emitowane filmy przybliżają dzieła najbardziej znanych artystów i ukazują zbiory największych muzeów z całego świata.

Cykl „Wielka sztuka na ekranie” zagościł w Cieszynie już w zeszłym roku akademickim. Aktualnie przedstawiciele cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku poinformowali o kontynuacji przedsięwzięcia, mającego na celu popularyzację sztuki. Seanse odbywać się będą w pierwsze wtorki miesiąca o godzinie 10 w cieszyńskim Kinie „Piast”.

- KINO „PIAST” z inicjatywy Cieszyńskiego Uniwersytetu III Wieku serdecznie zaprasza od października 2019 roku na II emisję filmów edukacyjnych z cyklu „Wystawa na ekranie”. To prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD będą pokazywane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny sposób, dostosowany do warunków kinowych. Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki będzie można oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych, muzealnych oraz obiektach architektonicznych będą towarzyszyć historie dzieł, biografie artystów i wypowiedzi ekspertów – poinformowała Lucyna Bałandziuk, prezes cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Projekcje skierowane są jednak nie tylko do seniorów. Cieszyński UTW zaprasza wszystkich seniorów, studentów, uczniów i każdego miłośnika wielkiej sztuki. Czas trwania filmu to około 90 minut, cena biletu to 15 zł.
Lista projekcji:
1.10 - Vermeer i muzyka. Sztuka miłości i odpoczynku.
5.11 - Rafael Santi. Książę wszystkich sztuk.
3.12 - Święty Piotr i inne papieskie bazyliki Rzymu.
7.01 - Goya. Widzenie ciała i krwi.
4.02 - Canaletto i sztuka Wenecji.
3.03 - Renoir poważany i znieważany.
7.04 - Rembrandt.
5.05 - Cezanne. Portrety życia.
2.06 - Osobliwy świat H. Bosha.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: