Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wielka szansa dla lekkoatletek z Ustronia

Udowodniły swoje sportowe umiejętności zdobywając najwyższe lokaty na ogólnopolskich arenach. Teraz stoją przed szansą rywalizacji z europejską czołówką lekkoatletów.

Dwie zawodniczki MKS Ustroń – Kinga Górny , Majka Chamot oraz ich trenerka Magdalena Kubala zostały powołane do szerokiej Kadry Narodowej Polski na Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy w Baku (Azerbejdżan) ,zwany potocznie „Olimpiadą Młodych”.Olimpijski Festiwal Młodzieży to młodzieżowa impreza, która jest rozgrywana co dwa lata. Udział w niej biorą sportowcy w wieku 13-17 lat z 48 krajów będących w Europejskim Komitecie Olimpijskim. Celem EYOF jest promocja sportu i przygotowanie młodych sportowców do udziału w Igrzyskach Olimpijskich. Zawody w Baku to edycja letnia. Jest również zimowa. Pierwsze tego typu zawody odbyły się w 1991 roku w Brukseli. Jego pomysłodawcą był Jaquess Rogge, późniejszy prezydent MKOL.

Czy zawodniczkom uda się wyjechać na tą imprezę ?

Wszystko w ich rękach - zadecydują o tym ich wyniki sportowe na początku sezonu letniego, który rozpoczyna się już w maju. Treningi idą zgodnie z planem, a ostatnie tygodnie przygotowań będą bardzo intensywne dla naszych tyczkarek. Zważywszy, że reprezentacja Polski będzie liczyć tylko 28 zawodników, po jednym w każdej konkurencji, poprzeczka została postawiona bardzo wysoko. Nasze dziewczęta, powołane w skoku o tyczce będą musiały rywalizować pomiędzy sobą, a do tego uzyskać wysokie wyniki w statystykach na listach europejskich. To nie lada wyzwanie, przy mocno ograniczonych możliwościach finansowych małego klubu. Jakby tego było mało, tegoroczna dotacja dla młodych lekkoatletów została obniżona o 5 tysięcy złotych. Siłą rzeczy w nadchodzącym sezonie ograniczone zostaną wyjazdy na zawody oraz zakup potrzebnego sprzętu. Będzie bardzo ciężko zrealizować ambitne cele i plany bez dodatkowej pomocy. Pozostaje mieć nadzieję na jakieś salomonowe rozwiązanie finansowych problemów oraz na to, że pani trener i zawodniczkom wystarczy determinacji.

 

Krystian Medwid

źródło: ox.pl
dodał: es

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: