Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wiele pomysłów na pomaganie

Koronawirus zmienił nasze życie zarówno te zawodowe, jak i prywatne. W nowej rzeczywistości muszą odnaleźć się zarówno pracownicy, jak i pracodawcy. Pomimo trudnej sytuacji coraz więcej osób, firm, organizacji, stowarzyszeń, fundacji aktywnie włącza się w walkę z koronawirusem.

Pomóc można siedząc w domu, ale również angażując się w różnego rodzaju akcje. Osób indywidualnych, firm, grup, fundacji które aktywnie włączają się w walkę z koronawirusem jest coraz więcej. Pomoc napływa w różnych formach i z różnych stron. Poniżej tylko niektóre akcje.

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o akcji „Bezpieczna paczka”. Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego Akademii WSB w Cieszynie zbierało pieniądze na paczki dla potrzebujących. Dzięki tej akcji udało się pomóc 11 rodzinom. W poniedziałek (06.04) Koło wystartowało z kolejną zbiórką. Tym razem na zakup kombinezonów ochronnych dla Ratowników Medycznych. Pomóc można tutaj. Pomysł zorganizowania zbiórki „Nasz Bezpieczny Ratownik Medyczny” narodził się z racji deficytu i wzmożonego zapotrzebowania na środki ochronne. Koszt jednego kombinezonu to ok. 50 zł. W Polskich Pogotowiach zaczyna brakować odzieży ochronnej. Nie bądźmy na to obojętni! – zwracają uwagę organizatorzy akcji.

W tym trudnym czasie nie próżnują harcerze i instruktorzy Hufca Ziemi Cieszyńskiej. Włączyli się w akcję szycia maseczek. Do tej pory maseczki trafiły do Miejskiego Zarządu Dróg w Cieszynie, na Oddział Terapii Uzależnienia od Alkoholu w Skoczowie. Z akcji skorzystała również Poczta Polska w Cieszynie. Harcerze zachęcają każdego do wsparcia, a możliwości jest wiele. Szczegóły tutaj. 

Dużym zainteresowaniem cieszy się również Pojazd Alarmowy - o którym już informowaliśmy na łamach naszego portalu - Pojazd AlarmowyNasz Pojazd Alarmowy prowadzony wspólnie z Ośrodkiem Edukacji Obronnej "Garnizon" Cieszyn, działa i ma się dobrze. Codziennie przyjmujemy prośby o pomoc i z przyjemnością je realizujemy. Dziękujemy wszystkim, którzy dokładają swoją cegiełkę do akcji – informuje i dziękuje Hufiec Ziemi Cieszyńskiej. Jak dodaje Krzysztof Neścior, jeden z inicjatorów akcji, przez ostatnie 3 tygodnie Pojazd Alarmowy wyjechał ponad 100 razy. Zlecenia przyjmowane są nie tylko z Cieszyna, ale również z Goleszowa, Zebrzydowic itd.

Pomagają i wspierają również mniejsze i większe firmy. Dzięki takim darczyńcom w zeszłym tygodniu trafiły do cieszyńskiego szpitala wody mineralne, czy rękawiczki. Dostarczyliśmy dwie palety wody, ale będzie jeszcze drugi transport. Woda zawsze się przyda. W akcję zaangażowali się pracownicy i znajomi – przyznaje w rozmowie z OX.PL Zbigniew Glajc właściciel firmy Tran-Silesia.  

W nowej rzeczywistości muszą odnaleźć się fundacje. Pomagają, ale też walczą o przetrwanie – zwraca uwagę prezes Fundacji Fascynujący Świat Dziecka. Jak zawsze nie czekamy na najgorsze. Ten trudny czas to dla nas kolejna próba. W Goleszowie rozpoczęliśmy sprzedaż maseczek wielorazowego użytku z jonami srebra oraz rękawiczek nitrylowych. Prawdopodobnie będzie również możliwość zakupu żeli antybakteryjnych. Cały zysk ze sprzedaży przeznaczony zostanie na ratowanie naszej Fundacji – informuje Janusz Morawiec. Wczoraj (08.04) Fundacja rozpoczęła również zbiórkę pieniędzy na zakup środków ochrony osobistej dla Domów Opieki Społecznej i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych z terenu naszego powiatu. 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-09 11:37:19
Wiederholec: Dziękujemy, że jesteście i pomagacie potrzebującym.
2020-04-09 12:05:56
osa: Pomoc dla DOMÓW OPIEKI SPOŁECZNEJ I DOMÓW DZIECKA z terenu naszego powiatu! Za zebrane pieniądze zakupimy najpotrzebniejsze środki ochrony osobistej. Link do zbiórki: https://www.facebook.com/donate/221626452276226/554475111845981/ Działajmy póki jeszcze nie jest za późno !!! JESZCZE PRZED ŚWIĘTAMI ZRÓBMY COŚ DLA NAJSŁABSZYCH I BEZBRONNYCH !!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: