Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wiedza dla przedsiębiorczych

Od 1 września 2011 roku do 31 stycznia 2012 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie realizowany jest projekt 'Wiedza dla przedsiębiorczych'. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a realizuje go Stowarzyszenie EKoGA, działające przy ZSEG w Cieszynie.

Od 1 września 2011 roku do 31 stycznia 2012 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie realizowany jest projekt „Wiedza dla przedsiębiorczych”. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a realizuje go Stowarzyszenie EKoGA, działające przy ZSEG w Cieszynie.

W projekcie: „Wiedza dla Przedsiębiorczych” – wzięło udział 28 uczniów z klas 2ea i 3ea technikum o profilu ekonomicznym, którzy co tydzień spotykali się, by poznać, jak zakłada się i prowadzi samodzielną działalność gospodarczą. Uczestnicy projektu nauczyli się jak założyć indywidualną działalność gospodarczą, wybrali i branżę, w której zamierzali działać na rynku, obliczyli koszty uruchomienia działalności, przeanalizowali rynek, by dokonać segmentacji rynku i wybrać rynek docelowy oraz obliczyli koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Każda grupa założyła firmę, określiła cel gospodarczy oraz odwiedziła wszystkie niezbędne instytucje, pozwalające zgromadzić dokumentację konieczną do założenia firmy. Naturalnie zajęcia odbywały się w warunkach symulacyjnych, bez realnej gotówki i towarów, ale na oryginalnych dokumentach i drukach. Uczestnicy projektu po raz pierwszy mieli możliwość sprawdzenia wiedzy teoretycznej w praktyce, rozwijając na zajęciach swoje zdolności i umiejętności przedsiębiorcze.

Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności praktycznych biorąc udział w targach firm symulacyjnych w Czeskim Cieszynie. Przygotowali stoiska na których prezentowali katalogi, oferty handlowe i prezentacje multimedialne oraz gadżety firmowe swoich fikcyjnych firm.

Zajęcia prowadziły: mgr Emilia Dudek, mgr Izabela Gałuszka oraz mgr Joanna Kajstura. Podsumowując nasze działania uczniowie przygotowali stanowiska prezentujące materiały promocyjne firmy wypracowane w ramach projektu.

art. sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: