Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wieczorki Cieszyńskie

Wieczorki Cieszyńskie to tytuł wystawy zdjęć autorstwa Patrycji i Marcina Wieczorków, jaką oglądać można w Sali Wystaw Czasowych Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

Wernisaż zorganizowano 8 kwietnia. Nie zabrakło na nim samych autorów, jak i osób zainteresowanych fotografią, w tym innych zaprzyjaźnionych fotografików. Artystów przedstawił dyrektor muzeum Marian Dembiniok.

- Lubi wydobywać z otaczającej ją rzeczywistości to, co na pierwszy rzut oka wydaje się nieciekawe, pospolite, brzydkie – mówił o Patrycji Wieczorek Dembiniok. Przedstawił też sylwetkę Marcina Wieczorka, który oprócz fotografii, głównie prasowej, będąc redaktorem naczelnym lokalnego portalu informacyjnego, zajmuje się też muzyką jako wokalista zespołu River of Time. - Ponieważ oboje mieszkamy, pracujemy i działamy w Cieszynie, tematem przewodnim wystawy postanowiliśmy uczynić właśnie nadolziański gród. Na zdjęciach można zobaczyć zarówno znane wszystkim doskonale miejsca w Cieszynie, jak i te ukryte, bardziej schowane przez ludzkim wzrokiem – mówił podczas wernisażu Marcin Wieczorek. Podkreślał też długotrwałą współpracę Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego z Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

Wystawa jest jednym z wielu planowanych elementów obchodzonego w tym roku jubileusz 85-lecia Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego, którego oboje autorzy są czynnymi członkami (Marcin Wieczorek jest obecnie prezesem stowarzyszenia). W ramach jubileuszu przez cały rok będą odbywać się kolejne wystawy, tak indywidualne, jak i zbiorowe. Wystawę „Wieczorki Cieszyńskie” oglądać można do 17 maja. A wernisaż następnej wystawy w ramach jubileuszu CTF już w sobotę 11 kwietnia o godz. 17.00 w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie. Na wystawie prezentowane będą prace zarówno członków CTF-u, jak i zaprzyjaźnionego z towarzystwem Fotoklubu Zvonek z Czeskiego Cieszyna.

(indi)
 


źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: