Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wieczór kultury i polskiej ortografii

Już jutro (15.08) odbędą się dwie imprezy organizowane w ramach jubileuszowej, bo 25. Letniej Szkoły Języka Polskiego w Cieszynie, tj. Wieczór Narodów i ''Sprawdzian z polskiego''.

„Sprawdzian z polskiego” jest otwartym konkursem adresowanym do cudzoziemców i osób polskiego pochodzenia. Wezmą w nim udział przede wszystkim uczestnicy Letniej Szkoły Języka Polskiego, ale także zaproszeni goście i studenci. Uczestnicy sprawdzianu zmierzą się z polską ortografią, rywalizując o tytuł Cudzoziemskiego Mistrza Języka Polskiego. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Konkurs ma na celu przybliżenie współczesnego języka polskiego oraz zainteresowanie kwestiami z nim związanymi – ortografią, poprawnością językową etc.. Dla cudzoziemców uczących się naszego ojczystego języka, konkurs z warsztatami będzie okazją do kształcenia i weryfikowania umiejętności poprawnej polszczyzny. Konkursowi towarzyszyć będzie wykład przedstawiający znaczenie i historię słów pt. „Skąd się biorą słowa”, wygłoszony przez prof. dr hab. Katarzynę Kłosińską z Uniwersytetu Warszawskiego. Start o 10.30 w Centrum Konferencyjnym Wydziału Artystycznego w Cieszynie.

Tuż po sprawdzianie z języka polskiego, odbędzie się Wieczór Narodów. Otworzy go barwny korowód 25. Letniej Szkoły Języka Polskiego ulicami Cieszyna na Rynek oraz oficjalne odtańczenie poloneza. Następnie wszyscy zebrani będą mogli uczestniczyć w zaproponowanych grach, quizach i konkursach. Impreza ta jest punktem kulminacyjnym każdej Letniej Szkoły Języka Polskiego, w tym roku zwieńczeniem Wieczoru Narodów będzie występ zespołu Beltaine, który w swojej twórczości nawiązuje do muzyki irlandzkiej oraz szkockiej.

red.

źródło: mat.pras.
dodał: MP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: