Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Więcej szkoleń dla strażników

Przed strażnikami miejskimi więcej godzin szkoleniowych. Po zmianach, nowi funkcjonariusze przystępujący do służby, przejdą szkolenie z 19 przedmiotów. Na nauce spędzą blisko 340 godzin, szkoląc się z prawa karnego, wykroczeń i ruchu drogowego.

Strażników miejskich czeka więcej szkoleń. Program szkolenia podstawowego zwiększy się o 5 godzin, a kandydaci do służby, na nauce spędzą ich blisko 340. Powodem zmian są większe uprawnienia strażników miejskich, które uzyskali w ostatnim czasie.

Zanim kandydaci na funkcjonariuszy straży miejskich rozpoczną pracę będą musieli zaliczyć szkolenie z 19 przedmiotów. Czeka ich więc 340 godzin zajęć z prawa karnego, wykroczeń i ruchu drogowego. Nowy program przewiduje także szkolenia w zakresie ochrony ludności i zarządzania kryzysowego. Szkolenia dla staży miejskiej mają wzbogacić się też o jeden nowy przedmiot, który związany jest ze znakami i sygnałami drogowymi. Wszystko to efekt uprawnień, uzyskanych w ostatnim czasie przez strażników. Przypomnijmy - od 21 sierpnia strażnicy uzyskali uprawnienia do wystawiania mandatów za złe znakowanie dróg wewnętrznych.

- Dzięki nowym zadaniom strażnicy mogą skuteczniej reagować na zgłoszenia mieszkańców danej ulicy czy osiedla, o zmianę nieprawidłowo usytuowanych znaków na drogach wewnętrznych - informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. 

Co o nadchodzących zmianach sądzą sami zainteresowani? - Według mnie dotychczasowa ilość godzin na kursie podstawowym dla strażników miejskich była wystarczająca. W ostatnim czasie jednak Strażom Miejskim przybyło kilka nowych zadań, dlatego wydaje mi się zasadne uwzględnianie  tych zmian w programach szkolenia podstawowego. …- informuje portal ox.pl Kazimierz Płusa, komendant Straży Miejskiej w Cieszynie - Końcem sierpnia i początkiem września tego roku, strażnicy miejscy zostali upoważnieni do karania mandatowego za niewłaściwe oznakowanie dróg wewnętrznych oraz nieprzestrzeganie ustaw o ochronie zwierząt i o transporcie drogowym. Żeby właściwie podejmować interwencje związane z tymi zmianami strażnicy już pracujący przechodzą szkolenia doskonalące, natomiast nowo przyjmowani do pracy powinni tą wiedzę zdobywać w ramach szkolenia podstawowego.

Aktualnie projekt jest konsultowany.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: