Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Więcej łączy niż dzieli

W minioną środę (07.06.2023) w Starostwie Powiatowym w Cieszynie miało miejsce niecodzienne spotkanie – polskich uczniów i niemieckich.

W dniu 7 czerwca br.  młodzież z I LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie wspólnie z młodzieżą ze szkoły partnerskiej Marienschule w Euskirchen z Niemiec została przyjęta w Starostwie Powiatowym przez Wicestarostę Janinę Żagan oraz Naczelnika Wydziału Edukacji Michała Rajwę.

- Spotkanie to odbyło się w ramach wymiany międzyszkolnej. Młodzieży, został m.in. zaprezentowany krótki film promujący Śląsk Cieszyński. Pani Wicestarosta była pod wrażeniem palety pomysłów na wspólne projekty, które pojawiły się po projekcji spotu. Film uświadomił także i naszej polskiej młodzieży piękno regionu i jego urozmaiconego charakteru – informuje Sylwia Pieczonka, rzeczniczka Starostwa Powiatowego w Cieszynie: - Przyjazna atmosfera sprzyjała wspólnej rozmowie dorosłych z młodzieżą, młodzież chętnie dyskutowała na temat zarówno różnic, jak i podobieństw w szkołach polskich i niemieckich, a także sama zadawała pytania dotyczące szkolnictwa. Młodzież niemiecka doświadczyła gościnności, nie tylko w domach rodzin goszczących, ale i w szkole partnerskiej i siedzibie powiatu. Jako prezenty młodzi ludzie otrzymali materiały promujące Śląsk Cieszyński, zostali poczęstowani przysmakami — tradycyjnymi słodyczami.

Podczas rozmowy okazało się, że oba miastami i regionami wiele łączy   - Oba regiony to tereny przygraniczne z górzystym krajobrazem i tym samym dużą możliwością ciekawego spędzania czasu wolnego, co szczególnie może przyciągnąć do siebie młodych zainteresowanych światem ludzi. Zarówno strona niemiecka, jak i polska otwarta jest na wspólne europejskie projekty i obie cieszą się z dobrze rozpoczętego partnerstwa  - dodaje Pieczonka.

 

Red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: