Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Więcej kasy na kanalizację

Chybie rozbudowuje swoją sieć kanalizacyjną. Kolejne odcinki gminy są rozkopywane i układana jest sieć kanalizacji. Urzędowi gminy właśnie udało się pozyskać kolejne fundusze na tę inwestycję.
Chybie do tej pory było najgorzej skanalizowaną gminą spośród tych, które położone są nad zbiornikiem goczałkowickim. (Zobacz Chybie się kanalizuje)
 
Od dwóch lat jednak stan się szybko zmienia. W 2010 roku podpisano umowę na budowę kanalizacji na osiedlu Ptasim. W ubiegłym roku Chybiu udało się pozyskać 25 milionów złotych na rozbudowę kanalizacji. Kolejne inwestycje dotyczyły budowy samej oczyszczalni ścieków. Uroczyście oddano ją do użytku w maju bieżącego roku
 
Teraz kolejne dobre wiadomości napłynęły do gminy z Katowic. Zarząd Województwa Śląskiego zatwierdził listę inwestycji, które otrzymają wsparcie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Do gminy trafi blisko 800 tysięcy zł. Skończymy ulicę Topolową, bo w pierwszym etapie prace były wykonane na odcinku między Cieszyńska a Tuwima – wyjaśnia Elżbieta Dubiańska - Przemyk wójt Chybia. Skanalizowane będą również odcinki na ulicach Słowczej, Pawiej oraz Cieszyńska, między Kruczą a Ogrodową. Jak dodaje szefowa gminy, w tym rejonie jest sporo budynków, zatem wiele osób skorzysta z przyłącza kanalizacyjnego. Cały koszt tego etapu opiewa na około 1,4 miliona zł.
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: