Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Więcej chorych, mniej przestępców?

Jak wynika ze statystyk ogólnopolskich, koronawirus prawie o połowę ograniczył przestępczość w kraju. Mniej jest również zdarzeń drogowych. Prawidłowość ta jest zauważalna również w powiecie cieszyńskim. Nie oznacza to jednak, że policjanci mają więcej wolnego czasu – wręcz przeciwnie. Dużo czasu i energii zajmuje sprawdzanie osób przebywających na obowiązkowych kwarantannach, a inne interwencje, choć w mniejszej ilości, wciąż są odnotowywane.

Epidemia to trudny czas dla wszystkich, można jednak znaleźć również pozytywny aspekt tej niecodziennej sytuacji... Na drogach jest zdecydowanie mniej samochodów, a co za tym idzie, również kolizji. W godzinach szczytu nie utkniemy już w zablokowanym centrum miasta, łatwiej jest również zaparkować, czy zrobić podstawowe zakupy. Obowiązujące ograniczenia w poruszaniu się przekładają się także na mniejszą ilość przestępstw.

- Ruch pojazdów jest wyraźnie mniejszy, wiec rzadziej dochodzi do kolizji i wypadków, mniej jest również innych interwencji, co ma związek z obecnymi ograniczeniami, a przede wszystkim z właściwą postawą zdecydowanej większości społeczeństwa, która rozumie powagę sytuacji. Respektuje ograniczenia, stosuje się do poleceń służb, ograniczając do minimum kontakty i wychodzenie z domu. Mniej interwencji nie oznacza mniej pracy. Dodać trzeba, że policjanci codziennie sprawdzają osoby, które zostały objęte kwarantanna, czyli te, które mogły mieć kontakt z osobą zarażoną lub powróciły z zagranicy. Przypominamy o aplikacji Kwarantanna domowa – to aplikacja, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Kontrole osób objętych kwarantanną, nie wpływają negatywnie na obsługę bieżących zdarzeń – wyjaśnia asp. Krzysztof Pawlik, Oficer Prasowy cieszyńskiej KPP.

W naszym powiecie, ze względu na granice państwa, można obserwować duże zagęszczenie przedstawicieli różnych służb mundurowych, które wykonują nie tylko bieżące, standardowe działania, ale również przyjmują szereg nowych, związanych z ograniczeniami wprowadzanymi przez rząd.

 JŚ

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-27 17:23:19
kulson: Gratuluję Jacusiu jak najbardziej to twoja zasługa! Ledwo się pojawiłeś, od razu wszystko się poprawiło. Miejsce na medal przygotowane? Vacaty dla kolegów już zabukowane?
2020-03-27 23:38:33
4f: Siadaj Kulson...
2020-03-27 23:53:38
kulson: Zbijaj bąki...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: