Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wiatr pokonał orła

Wiatr wiał w nocy z taką mocą, że złamał iglicę z orłem, flagą i datą na wieży cieszyńskiego Ratusza. Strażacy musieli zdjąć nadłamany element, by nie zagrażał bezpieczeństwu.

Ci, którzy około 7.00 rano przechodzili przez cieszyński Rynek ze zdumieniem spoglądali w górę, na wieżę Ratusza. Nadłamana przez silny wiatr iglica zwisała niebezpiecznie z wieży. Złamany metalowy element zdjęli za pomocą wozu z wysięgnikiem strażacy. Bielscy, gdyż cieszyńska jednostka straży pożarnej nie dysponuje wystarczająco długą drabiną. Akcję dodatkowo utrudniał nieustający wiatr.

Po zdjęciu nadłamanego elementu strażacy prowizorycznie zabezpieczyli pozostałą na wieży część. Teraz mieszkańcy i turyści przechodzący przez Rynek miast niegórującego nad Ratuszem orła oglądają zabezpieczoną za pomocą niebieskiej folii i srebrnej taśmy kulę. Przechodnie zaś żartują, że zdjęcia sprzed i po awarii znakomicie nadawałyby się do zagadek typu „znajdź różnicę”.

(indi)


źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-02-09 11:28:09
acd103: Kwestia kosmetyki. Nie ma sobie co pierdołami głowy zawracać.
2016-02-09 11:29:10
zuffi: Czegos tu nie rozumiem przeciez JRG Cieszyn dostał nowa drabine i za krotka?To tak samo jak sie cos dziej w Cieszynie to nawe Ustron lub Skoczow przjezdza a mamy super wyposazona jednostke OSP Bobrek.
2016-02-09 11:32:59
as355: Nie widzę tu powodu do żartu (,jaka różnica ?).To raczej powód do zastanowienia się o przyszłość miasta ,gdzie spadają gzymsy ,dachówki .doniczki ,itd .Czy to nie przestroga by na poważnie zająć się rozlatującym Cieszynem ?.Cieszyn przyjazny mieszkańcom ,to ja dziękuję za takie przyjacielskie oznaki prowizorki .A co do (straży )to jak by był pożar na wyższych piętrach to będą czekać jak się wypali górny poziom ,by dostać się do poszkodowanych ,czy na pomoc z Bielska ???.Dobrze że nikogo nie zabił ten złom .
2016-02-09 22:50:36
Funio: A nie mogli poprosić kolegow z Czeskiego Cieszyna tylko \"aż\" z Bielska?
2016-02-09 23:35:37
Radek Zenderowski: Dlaczego w Cieszynie na forach wypowiadają się (prawie wyłącznie frustraci? Tacy ludzie, co rano nie myją zębów, majtki zmieniają raz w tygodniu, uwielbiają dłubać w nosie, ale za to mają tak wiele do powiedzenia. No i oczywiście na forum są anonimowi, żeby ich nikt nie poznał. Bo wtedy łatwiej komuś dowalić.
2017-08-11 12:16:12
JoiTy: W lutym 2017 roku też spadła a w marcu ponownie wróciła na swoje miejsce. OX o tym pisał.<br />http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,36596,powrot-iglicy.html<br />Czy UM Cieszyna chce co 6 miesięcy na naprawe tego złomu kilkadziesiąt tysięcy zł wydawać, ale do czasu aż kogoś zabije.<br />
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: