Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wiatr ciągle groźny

Nie ma jeszcze informacji o stratach, które niósł ze sobą szalejący halny. Niebawem w cieszyńskim starostwie ma odbyć się narada służb ratunkowych.

O godzinie 10:00 w cieszyńskim starostwie ma odbyć się narada Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. - Wówczas będziemy mieli pełne informacje. Na razie nie mamy meldunków z dwóch gmin, gdzie szkody są największe. Chodzi o gminy Goleszów i Ustroń - mówi Grażyna Konderla, zastępca naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich, Zdrowia i Zarządzania Kryzysowego cieszyńskiego starostwa.

Strat obecnie jednak nikt nie liczy, bo najważniejsza jest pomoc. Strażacy jeżdżą od wezwania do wezwania. Jak słyszymy w cieszyńskim starostwie, wszystkie służby są w terenie. Olbrzymia liczba wiatrołomów a do tego wyjazdy do kilkudziesięciu budynków, gdzie wiatr zniszczył pokrycie dachowe.
W Skoczowie naderwany został dach na jednej z kamienic. W Pierśćcu na ul Stawowej zerwany został dach z budynku mieszkalnego i budynku gospodarczego. W Pogórzu na ul. Środkowej również zerwany został dach budynku. Interweniował również Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. - Wczoraj przed południem w Lesznej Górnej na skutek silnego wiatru doszło do zawalenia górnej części kalenicy elementu ściany szczytowej budynku. Strażacy zabezpieczyli budynek - informuje Konderla.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-12-12 10:42:42
Przepierón: Taki halny powinien 1x w miesiącu wiać to Tauron zostanie zmuszony poprowadzić linie niskiego napięcia w ziemi i zlikwiduje te szpetne słupy \&quot;obrośnięte\&quot; w kilku miejscach połatanymi drutami, tak jak to ma europa zachodnia. <br />W drzewostanie halny przeprowadza selekcję naturalną którą do niedawna przepisy zabraniały przeprowadzić bądź człowiek jest zbyt leniwy żeby ją przeprowadzić.
2017-12-12 11:38:21
doler: Po pierwsze to nie halny...po drugie pewnie tauron dystrybucja mogl by to zrobić tylko komu wystawi za to rachunek? Jesli chcesz doplacac do swego rachunku za prad np 500 zl co miesiac przez x lat zglos sie do taurona moze ci to zrobia ????. Koszty takich inwestycji sa olbrzymie i kto by mial za to płacić ? Tauron to firma jak kazde inne nastawione na zysk to nie towarzystwo charytatywne, musi zarabiac i albo sie bilansowac. W ścisłym centrum sieci energetyczne ida ziemia im bardziej rozproszona zabudowa tym brak jest ekonomicznych przesłanek do puszczania kabli ziemia. bo to wymaga pozwolen wlascicieli gruntów itd. A awarie abli podziemnych tez sie zdarzaja mieliśmy ich fale jak w centrum robili kanalizacje nie bylo miesiąca żeby czegoś nieuszkodzili pół centrum bez prądu. Zgodze sie ze sieci w niektórych miejscach wygladaja tragiczne, ale to jest zwiazane brakiem środków na remonty.
2017-12-12 14:19:51
Przepierón: Ja do swojej posesji doprowadziłem ziemią na własny koszt bo sie na te słupy chochoły z pokrzyżowanymi kablami patrzeć nie moge. Tauron zarabia wystarczająco dużo żeby sieć energetyczną przebudować, dotyczy to również kabli telekomunikacyjnych które powinny być prowadzone w przydrożnych kanałach a nie na nadgnitych słupach.<br />To że kable koparki porwały to nie jest wina kabli w ziemi lecz kretynów organizujących prace ziemne oraz niedokładnych i źle aktualizowanych map.<br />Firmy energetyczne i telekomunikacyjne to burdel na kółkach.
2017-12-12 14:26:28
Przepierón: Dodam jeszcze , że powstają nowe osiedla domków jednorodzinnych, przynajmniej do nowo budowanych obiektów powinni ciągnąć linie energetyczną i telekomunikacyjną ziemią a nie stawiać \&quot;piękne\&quot;, okrągłe betonowe słupy chochoły.
2017-12-12 16:57:17
skuter66: Se doprowadziłeś to miej. Nikogo to nie obchodzi.
2017-12-12 17:25:18
E.T.: Pytanie do doler, jak nie halny to jaki to wiatr wiał?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: