Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wiata przy pogotowiu stoi

Znane są już przyczyny zawalenia wiaty garażowej przy pogotowiu w Zebrzydowicach. Obiekt tez został odbudowany i służy już celom do których został zaprojektowany.

Przypomnijmy, mała wiata (o konstrukcji drewnianej, bez ścian, o wymiarach 6,00x 4,00 m ), pod którą miała parkować karetka z nieznanych przyczyn runęła na początku sierpnia br. Jak informował wtedy portal ox.pl  Kazimierz Herman, Inspektor ds. komunalnych Urzędu Gminy Zebrzydowice  przyczyny  zaistniałego zdarzenia wyjaśnić miał Państwowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Cieszynie, który zlecił opracowanie ekspertyzy technicznej. Powinna ona odpowiedzieć na pytanie , co było przyczyną zawalenia wiaty i kto poniesie koszty jej naprawy.

We wrześniu tego roku,  jak podaje zebrzydowicki urząd,  zadanie pod nazwą ,,Budowa wiaty garażowej obok budynku komunalnego na działce nr 79/5 przy ul. Kochanowskiego 28 w Zebrzydowicach wraz z dojazdem z DW 937” zostało zrealizowane.  Wyjaśniona została także przyczyna zawalenia budynku - Komisja powołana przez PINB w Cieszynie ustaliła, że przyczyną katastrofy był błąd projektowy, niewłaściwy sposób łączenia elementów konstrukcyjnych oraz zastosowanie innego połączenia słupów z fundamentem. Po opracowaniu przez projektanta projektu zamiennego odbudowano obiekt.

Gmina nie poniosła żadnych dodatkowych kosztów związanych z odbudową zawalonej wiaty, które zostały poniesione przez projektanta i wykonawcę. Wiata jest także zgodnie z ogłoszonym przetargiem objęta  36 miesięczną gwarancja udzieloną przez wykonawcą - firmę WA-SP-BUD.

Wiata wraz utwardzeniem i odwodnieniem kosztowała  35 934,27zł brutto a  koszt zjazdu (drogi dojazdowej) wyniósł  41 422,34 zł brutto.

(red/mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-10-02 10:26:59
iro01: Poroniony pomysł wydawać tyle kasy za wiatę??? przecież za te pieniądze stał by już murowany garaż. Kto był projektantem i jaką karę poniesie? czemu niema nazwiska???
2016-10-02 18:49:49
bolesław: No chłopy wiata wóm stoi zniknie problem z zasypana karetką.Doczytałem że wkońcu macie zaspół bez lekarza i chwała nareszcie bedzie w gminie ratownictwo na najwyższym poziomie i z prawdziwego zdarzenia i nic zapewne sie nie pogorszy to odniesienie do napisanej żenady i bzdur w wiadomościach z nad piotrówki str.13
2016-10-02 23:42:33
lisek: Ten co pisze nie wie nic o realiach: ta wiata chroni tylko i tylko przed deszczem, gradem ale nie śniegiem i mrozem. Za sumę 87356,61 zł to byłby piękny garaż ,widać jak włodarze UG Zebrzydowice jak i CPR trwonią pieniądze bez przemyślenia!!!!
2016-10-02 23:49:22
lisek: iro01 jak i bolesław macie racje koszt drogi to trzeba oddać do CBA: 1m2 tej kostki kosztuje 20zł gdzie 41tyś chyba ,że poświęcenie kosztowało( woda święcona kosztuje)????
2016-10-03 08:03:24
Przepierón: Ciekaw jestem czy był rozpisany na wykonanie tych robót przetarg czy odbyło się to pod stołem? Z drugiej strony i tak dobrze że za te pieniądze cokolwiek zrobili a nie rozdysponowali na swoje premie. KS Kuźnia Ustroń już też ma nowy płot , okazało się że projekt zawierał błędy i teraz słupy są ze ścianki kilku-milimetrowej a nie jak przedtem ok.2 mm. Czyżby te dwie fuszerki projektował ten sam architekt czy też wszyscy magistry-inżyniery są aż tak niedouczeni?
2016-11-13 22:18:30
internauta: codziennie przejeżdzam obok tej wiaty i jeszcze nie widziałem aby karetka stała pod tą wiatą, natomiast często są zaparkowane pod nią prywatne samochody od pracowników pogotowia...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją