Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wiadukt do remontu

Sypie się największy cieszyński wiadukt przy ul. Kolejowej. Betonowe fragmenty gzymsu odpadają od konstrukcji, asfaltowa nawierzchnia jest coraz bardziej pofałdowana i dziurawa. Za kilka tygodni prawie 30-letni wiadukt zostanie całkowicie zamknięty.
W maju ma rozpocząć się największa w ostatnich latach inwestycja drogowa w nadolziańskim grodzie. Obok gruntownego remontu wiaduktu prowadzona będzie przebudowa najruchliwszego i najbardziej niebezpiecznego skrzyżowania pomiędzy ulicami Katowicką, Kolejową, Stawową i Liburni. W tym miejscu powstanie duże rondo, które powinno zdecydowanie poprawić sytuację. Modernizacja obejmie nadto przebudowę skrzyżowania ulic Frysztackiej, Zamkowej i Liburni (powstanie tam małe rondo) oraz remont ul. Liburni.

Roboty będą wykonywane w ramach pierwszego etapu projektu „Poprawa spójności układu komunikacyjnego Cieszyna ", który otrzymał dotację ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 75 proc. wartości inwestycji. W praktyce oznacza to kwotę ponad 8,1 mln. Pozostałe 25 proc. pokrywają miasto Cieszyn i powiat cieszyński.
W połowie marca ma zostać wyłoniony wykonawca robót drogowych i mostowych. Po rozpoczęciu robót trzeba spodziewać się dużych utrudnień w ruchu drogowym w tej newralgicznej części miasta. Dla rozwiązania korków przewidywane jest m. in. wprowadzenie lewoskrętu wyznaczanego odrębnym światłem na skrzyżowaniu koło dworca PKS. Wiadukt ma być zamknięty od maja do grudnia br., a cała inwestycja powinna zostać zakończona jesienią przyszłego roku.


 


     

                                

foto: M. Fielek
źródło: GZC
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: