Tomaszczyk jedzie na trasach mistrzostw Niemiec

Załoga Jerzy Tomaszczyk i Łukasz Włoch będzie walczyć dziś i jutro (17/18.04.2015) na trasach mistrzostw Niemiec w ramach pucharu ADAC Opel Adam Cup. Stawką jest start w mistrzostwach Europy w fabrycznym zespole Opla.

Zespół Ulter Sport Rally Team jedzie na Oplu Adam w wersji Cup z 140-konnym silnikiem, sekwencyjną skrzynię biegów, wyczynowymi hamulcami i zawieszeniem Reigera. Rajdówka została przygotowana do jazdy przez podwykonawcę Opla, firmę Holzer Motorsport.
Cykl Opel Adam Rallye Cup stanowi 7 rund, w tym ADAC Rallye Deutschland – rajd, będący jednocześnie rundą Mistrzostw Świata.

Nagrodą za zwycięstwo w cyklu jest start w mistrzostwach Europy w fabrycznym zespole Opla. Na Tomaszczyka czeka trudna przeprawa - do cyklu ADAC Opel Adam Cup zgłoszono 20 kierowców z 9 państw – dla dziesięciu z nich brało już udział w poprzednich edycjach.

Załoga Tomaszczyk-Włoch będzie pierwszą polską ekipą, która wystartuje w Rajdowych Mistrzostwach Niemiec.
- Niesamowicie cieszę się, że już za kilkadziesiąt godzin przystąpimy do rywalizacji w kolejnym rajdzie w mistrzostwach Niemiec. Analizowaliśmy trasę i wygląda na to, że będziemy mieli taki rajd Wisły, tyle że po równiejszym asfalcie. Od początku zamierzamy pojechać rozważnie i dostosować nasze tempo do poczynań konkurencji. Mamy nadzieję, że od pierwszego odcinka specjalnego będziemy w stanie notować dobre rezultaty i zamierzamy ciężko pracować nad tym, aby był to dla nas udany występ – zapowiada Jerzt Tomaszczyk.

Duet Jerzy Tomaszczyk/Łukasz Włoch rozpoczął starty w 2010 roku od rajdu Karkonoskiego, gdzie zdobył puchar Polski w klasie A6. W 2011 roku zespól stanął na podium w klasyfikacji generalnej po drodze wygrywając wiele rajdów. W zeszłym roku w rajdzie Wisły zajęli dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej.