Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Weterani Rocka cieszyńskiego

WRc (Weterani Rocka cieszyńskiego) to całkiem nowa ekipa na lokalnym rynku muzycznym. Koncertowe plany pokrzyżowała im pandemia, ale pierwszy garażowy występ mają już za sobą.

Zespół powstał niedawno, ale z muzyką członkowie WRc mają do czynienia od dawna. Z mniejszymi bądź większymi przerwami. Jak wspólnie przyznają muzykę mają w sercu, a własny zespół był marzeniem. Teraz to marzenie się spełniło. Na ponad 30 lat odstawiłem cały sprzęt muzyczny. Dwa lata temu stwierdziłem, że do tego wrócę. Kupiłem gitarę. Spotkałem Irka [Ireneusz Bojda - klawisze], z którym 40 lat temu grałem w zespole. Stwierdziliśmy, że spróbujemy razem znów zacząć grać. Później poznaliśmy Łukasza - zapytałem, czy nie zagra na perkusji. Romana znałem ze Skoczowa, jest profesjonalnym akustykiem [gitara basowa]. Spotkaliśmy wokalistę i zaczęliśmy grać - przyznaje w rozmowie z OX.PL Andrzej Paszek gitarzysta zespołu WRc.

To był przypadek-dodaje Grzegorz Buchta, wokalista WRc. Podsłyszałem rozmowę chłopaków w Browarze Zamkowym w Cieszynie, że grają Deep Purple. Pomyślałem niemożliwe-starsi faceci? Niemożliwe-zespół? No i umówiliśmy się na próby-tłumaczy Buchta. Wokalista z muzyką jest związany cały czas. W repertuarze Grzegorza Buchty są kultowe utwory wielkich zespołów rockowych, a także ponadczasowego artysty Czesława Niemena.

5-osobowa ekipa WRc stawia na mocne rockowe brzmienia lat 70. i 80. Głównie w ich wykonaniu usłyszymy utwory brytyjskiej grupy Deep Purple. W niedalekiej przyszłości chcą grać jednak swoje kawałki. Wydaje nam się, że jest zapotrzebowanie na taką muzykę. Chcielibyśmy grać na lokalnych wydarzeniach np. na dniach miasta itd.-zwraca uwagę Paszek.

Na swoim koncie mają już jeden wspólny garażowo-urodzinowy występ. W takim składzie zagrali na urodzinach swojego perkusisty. Gromkie brawa dodały im skrzydeł i utwierdziły w przekonaniu, że za marzeniami warto podążać w każdym wieku.

 

MSZ

 

 

 

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-17 01:26:24
nina1: Zorganizujcie w okolicy jakiś koncert. Myślę, że bardzo wiele osób chętnie posłucha. Sama bym chętnie posłuchała, brakuje "na żywo" rocka z tamtych lat. Pozdrawiam serdecznie i powodzenia życzę.
2020-07-17 12:05:13
gocha72: nina1 prawdopodobnie zagrają w najbliższym czasie w Dębowcu, na GOK Dębowiec powinna niebawem być informacja co gdzie i jak:)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: