Weronika 'Tytan' Kuc, czyli sukcesy młodej pływaczki ze Skoczowa

W dniach 19-20 lipca br. odbyły się w Słowenii 38 Międzynarodowe Zawody Pływackie TELEKOM 2014, w których wzięli udział zawodnicy z 11 krajów, w tym jedna zawodniczka z Polski, skoczowianka Weronika Kuc. Pływaczka zdobyła łącznie 12 medali.

Weronika Kuc jest zawodniczką ULKS Victoria Kozy, uczennicą klasy 5a SP 3 w Skoczowie. - Weronika po raz pierwszy wzięła udział w zawodach zorganizowanych na otwartym, długim basenie, co nie przeszkodziło jej w pokazaniu wysokiej klasy sportowej. Weronika wystartowała w rekordowej, dla siebie, liczbie 13 konkurencji i aż 12 razy razy stawała na kolejnych stopniach podium (!) zdobywając dumnie dla swojego kraju 5 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe medale - mówi mama Weroniki, Urszula Kuc.

1. miejsce i złoty medal udało się pływaczce wywalczyć w następujących kategoriach: 100m stylem grzbietowym, 50m stylem dowolnym, 400m stylem dowolnym, 100m stylem dowolnym, 50m stylem motylkowym;  2. miejsce i srebrny medal na dystansie 400m stylem zmiennym, 200m stylem zmiennym, 50m stylem grzbietowym, 100m stylem klasycznym a także 3. miejsce i brązowy medal na dystansie 100m stylem motylkowym, 200m stylem dowolnym i 200m stylem grzbietowym. Zawodniczka zajęła też 4. miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym.

- Świetny czas na dystansie 400m stylem zmiennym 5:41.98 (rekord życiowy i rekord klubu) pozwolił Weronice zakwalifikować się do finału A Open, w którym zajęła wysokie piąte miejsce (!) tuż za zawodniczkami z rocznika '96 i starsze. Podczas zawodów Weronika została przez przedstawicieli organizatora zawodów oficjalnie "ochrzczona" mianem Weronika Tytan Kuc :-), gdyż jako jedyna zdobyła rekordową, jak na te zawody liczbę medali - mówi mama skoczowianki.