Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Weekend z Grand Prix. Zobacz jak dojechać na skocznię

Już w ten weekend wielkie wydarzenie sportowe na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Rywalizować ze sobą będą najlepsi skoczkowie. Rozegrane zostaną tutaj zawody FIS Grand Prix. W związku z organizacją zawodów, na kierowców czekają pewne utrudnienia.
Według nowych zasad ustanowionych na kongresie w Barcelonie przez Międzynarodową Federację Narciarską, nasz kraj może wystawić w konkursach sześciu zawodników plus dodatkowo sześciu skoczków w ramach grupy krajowej z racji tego, że zawody rozgrywane są w Polsce.

Łukasz Kruczek zdecydował, że w szczęśliwej „12” znaleźli się najlepsi zawodnicy indywidualnego konkursu o tytuł mistrza Polski, z wyjątkiem tych skoczków, którzy nie mają prawa startu w zawodach FIS Grand Prix, czyli Dawida Jarząbka oraz Stanisława Bieli. W składzie na inauguracyjne zawody na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle znaleźli się: Kamil Stoch, Piotr  Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Klemens Murańka, Jakub Wolny, Bartłomiej Kłusek, Stefan Hula, Krzysztof Biegun, Aleksander Zniszczoł i Grzegorz Miętus.
 
Jesteśmy gotowi na przyjęcie skoczków, skocznia spełnia wszystkie wymogi. W środę w Wiśle pojawią się członkowie jury, czyli delegata technicznego i asystenta. – mówi Portalowi OX.pl Andrzej Wąsowicz, wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego. W Wiśle już pojawiają się pierwsze ekipy skoczków. Ich bazą jest Hotel Gołębiewski.
Oficjalny trening zawodników przewidziany jest na czwartek, dzisiaj niektórzy z nich trenują w Szczyrku.
 
Jak dodaje Wąsowicz, Piotr Żyła po ostatnim skoku na 140 metrów narzeka nieco na ból w karku, ale nie powinno mieć to wpływu na najbliższe zawody.
 
 
 
Jak poinformował PZN na każdy dzień zawodów przygotowano po sześć tysięcy biletów. Za pośrednictwem internetu bilety zakupić można na platformie www.kupbilet.pl. Sprzedaż bezpośrednią prowadzi tradycyjnie już sklep "Wiślaczek" w Wiśle (pl. Hoffa 2, obok budynku poczty, telefon kontaktowy 502-205-443). W dniu zawodów bilety będą do nabycia również bezpośrednio pod skocznią. Grupy zorganizowane (powyżej 30 osób) mogą zamawiać bilety pod adresem pawel.witczak@pzn.pl lub telefonicznie 664-463-011 (Paweł Witczak)
 
 
Organizacja tak dużego przedsięwzięcia powodować jednak będzie utrudnienia dla kierowców. Cieszyńska policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy będą czuwać policjanci oraz służby porządkowe organizatora.
 
Kilka godzin przed rozpoczęciem konkursu zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu w rejonie skoczni. W piątek oraz w sobotę o 14.30 do zakończenia zawodów zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na ulicy Malinka od skrzyżowania z ulicą Wyzwolenia i Czarne aż do parkingu znajdującego się pod stokiem narciarskim w Cieńkowie. Jednym pasem jezdni będzie odbywał się ruch pojazdów, a drugim będą mogli poruszać się piesi. W tym miejscu ruchem kierować będą policjanci drogówki. W czwartek podczas treningów na skoczni na drogach Wisły nie wprowadzono zmian w ruchu. Kierowcy pojazdów jadących na skocznię powinni liczyć się z dodatkowymi utrudnieniami spowodowanymi remontem mostu na ulicy Wyzwolenia (rejon hotelu Polonia). W tym miejscu ruch jest kierowany wahadłowo za pomocą sygnalizacji świetlnej.
 
 
Uwaga kierowcy!
Po zakończeniu zawodów zmotoryzowani, którzy zaparkowali swoje samochody przed skrzyżowaniem ulic Wyzwolenia, Malinka i Czarne nie będą mogli jechać w kierunku Szczyrku. Kierowcy będą musieli kierować się do centrum miasta i dalej drogą 941w kierunku do Katowic. To samo dotyczy kierowców, którzy zaparkowali auta po drugiej stronie skoczni - przed parkingiem pod stokiem w Cieńkowie. Nie będą mogli oni jechać w kierunku centrum miasta. Policjanci będą wszystkich kierować na drogę do Szczyrku.

 
Parkingi dla uczestników imprezy (mapka poniżej)
od strony centrum miasta: 
1. Parking przy ul. Wyzwolenia („Jonidło”) -  300 samochodów osobowych
2. Parking przy ul. Wyzwolenia (poniżej DW ”Rymer”) – 50 samochodów osobowych
3. Parking przy ul. Wyzwolenia (rejon wyciągu narciarskiego „Nowa Osada”) – 300 samochodów osobowych
4. Parkingi przy ul. Malinka w sąsiedztwie skoczni po obu stronach drogi – łącznie 250 samochodów osobowych
 
- od strony Szczyrku:
5. Parking przy ul. Malinka (za skocznią) – 100 samochodów osobowych – częściowo zajęty przez pojazdy organizatora
6. Parking przy ul. Malinczanów – 100 samochodów osobowych
7. Parking przy ul. Malinka (rejon wyciągu narciarskiego „Klepki”) – 200 samochodów osobowych
8. Parking przy ul. Malinka (rejon wyciągu narciarskiego „Cieńków”) – 200 samochodów osobowych –
9. Parking na terenie SP nr 3 w Wiśle Malince – 80 samochodów osobowych
 
Parkingi na terenie Wisły Czarne dla autobusów:
 
10.  Parking przy ul. Czarne w rejonie PTTK – 20 autobusów
11.  Parking przy ul. Czarne – 10 autobusów
12. Parking przy ul. Czarna Wisełka – 15 autobusów
 
red.
źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: