Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Weekend mocnych akcentów, ustrońskiego handball'a!

Mecze Superligi pomiędzy Łomżą Vive Kielce a Orlenem Wisła Płock, to najwyższy poziom polskiej piłki ręcznej. Spotkania te obrosły już legendą i noszą nazwę „świętej wojny”. Kolejną edycję takiego spotkania (12-12-2021) obejrzeli drugoligowcy MKS-u, przed swoim własnym meczem z SMS ZPRP III Kielce.

Bilety ze specjalnej puli udostępnili gospodarze. Tuż przed meczem Vive drużyna SMS Kielce, a w jej składzie użyczony z MKS Ustroń Patryk Siekierka, odebrała puchar za I miejsce w turnieju SMS Cup. Imponujące, nie tylko sportowe widowisko w Hali Legionów zachwyciło i podgrzało przedmeczową atmosferę. Przejazd na docelowy obiekt i zderzenie z kolejnym elementem sportowej infrastruktury Kielc, trochę przytłoczyło szczypiornistów z Ustronia. Bo co może powiedzieć zespół, który nie doświadcza takich przywilejów, a nawet nie dysponuje halą na której mógłby grać mecze w swoim mieście. Mimo tego i późnej pory, pełni energii i optymizmu podopieczni trenera Piotra Bejnara, wybiegli na parkiet dużej i nowoczesnej hali Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego, przy ulicy Jagielońskiej 90 w Kielcach, będącej jednocześnie Szkołą Mistrzostwa Sportowego ZPRP . Nie miałem odwagi zapytać ich co czują wiedząc, że jest to jeden z licznych, a jednocześnie najmniejszy tego typu obiekt w mieście. Takiej hali nie ma w całym naszym Powiecie, by nie pastwić się ciągle na samym Ustroniem. Już sama świadomość tej dysproporcji mogła odebrać chęć do walki, z napędzanym tą potężną machiną SMS-em. MKS Ustroń nie mając za sobą nawet setnej części tego potencjału, mógł mu przeciwstawić jedynie swoją determinację, charakter i wybitne zdolności trenera Bejnara.

Gdy na parkiet wbiegło 14-tu współczesnych gladiatorów, wszystko inne przestało istnieć. Liczyło się tylko osiemset metrów kwadratowych boiska i dwa prostokąty po sześć metrów kwadratowych, wypełnione siatką. Otwarcie meczu na 1:0 dla kieleckiej drużyny, miało ją poprowadzić do pewnej wygranej. Pierwszy kwadrans nie potwierdził wyższości faworytów, co odzwierciedlała tablica, wynikiem 7:8. Później było już tylko lepiej, lecz nie dla Kielc a dla Ustronia. Na koniec pierwszej połowy MKS prowadził pięcioma bramkami (11:16). Po przerwie goście konsekwentnie powiększali różnicę, by zakończyć spotkanie wynikiem 21:26. Wygraną w Myślenicach oraz w Cieszynie z KS Vive III Kielce i zwycięstwie w Kielcach, MKS powiększył swój dorobek o 8 punktów. W sumie zgromadził 16 punktów i zakończył I rundę na 9-tym miejscu.

Podsumowując ten weekend nie można pominąć występu jeszcze jednego ustrońskiego szczypiornisty. W sobotę (11.12.2021) w Szczyrku odbył się Międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich juniorów młodszych. W zajęciu drugiego miejsca przez reprezentację Polski, miał swój udział, grający w jej składzie Ignacy Jaworski.

Na koniec trzeba przedstawić reprezentantów Ustronia w II lidze ZPRP.:
Prezes: Leszek Szczypka
Kierownik drużyny: Lesław Kaczmarek
Trener: Piotr Bejnar

Bramkarze: Bartosz Aronik, Jan Cieślar, Piotr Browarczyk, Dawid Oliwka
Zawodnicy w polu: Aleksander Bejnar, Marcin Białkowski, Krzysztof Bielesz, Marek Cholewa, Mateusz Cieślar, Arkadiusz Czapek, Piotr Gawlas, Łukasz Gogółka, Szymon Gogółka, Dawid Jenkner, Michał Jopek, Artur Kwolek, Krzysztof Markuzel,Szymon Patyna, Przemysław Polok, Michał Raszka, Łukasz Szczęsny, Piotr Szturc, Mateusz Turoń.


Krystian Medwid

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: