Wędrująca biblioteka

Bajkowóz, czyli Wędrująca Szpitalna Biblioteka zawędruje do Jaworza i do Istebnej.

Projekt Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka realizowany przez Fundację Serdecznik z Poznania został dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

Jutro (3 listopada) o 14:00 biblioteka zawędruje do Beskidzkiego Zespołu Leczniczo-Rehabilitacyjnego w Jaworzu ul. Wapienicka (Opiekunem Bajkowozu w ośrodku jest oddział Zespołu Szkół Specjalnych w Skoczowie), z kolei 4 listopada kolejny bajkowóz trafi do Wojewódzkiego Centrum Pediatrii "Kubalonka" w Istebnej.

- Bajkowóz nie jest zwykłą biblioteką na kółkach, wyposażony w 100 specjalnie wybranych książek i "magiczne" akcesoria jest zestawem narzędzi do pracy z problemami dzieci podczas procesu leczenie i pobytu w szpitalach. Pozostaje on na stałe w każdym z ośrodków! – informuje Jarosław Leciejewski z Fundacji Serdecznik

- Biblioteka nazwana przez dzieci Bajkowozem zaprojektowana została w postaci dwóch kolorowych kamieniczek na kółkach, wyposażonych w pulpity do pracy z otwartą książką, półki z książkami, kilkanaście szufladek zapełnionych "magicznymi" przedmiotami. Posiada też dwie duże szuflady, które po wyciągnięciu można położyć bezpośrednio na łóżku chorego dziecka. Miejsce po szufladach można wykorzystać do przedstawień lalkowych. Kamieniczki można rozłączyć i używać osobno w różnych pomieszczeniach – opisuje Leciejewski.

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją