Wczoraj Dominik, a dziś Kamil

Bracia Bury powiększyli swój dorobek w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata po zmaganiach w Oberstdorfie. Dominik sięgnął po punkt w skiathlonie, a Kamil zajął 27. miejsce w sprincie techniką klasyczną.

Dominik Bury punktował w sobotnim skiathlonie, czyli w biegu na 15 kilometrów techniką klasyczną oraz na 15 km tech. dowolną. Istebnianin, po przebiegnięciu 1/3 trasy, plasował się w piątej „10”, ale znacznie lepiej poszło mu w drugiej części zawodów i ostatecznie wywalczył punkt, docierając do mety na 30. pozycji. W skiathlonie wziął udział również Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka) – został sklasyfikowany na 59. miejscu. Z kolei Michał Skowron został zdublowany i zszedł z trasy.

Wyniki skiathlonu

Natomiast na niedzielę zaplanowano sprint techniką klasyczną. Spośród Polaków przez eliminacje udanie przebrnął jedynie Kamil Bury, który zajął w nich 23. pozycję. Istebnianinowi zabrakło nieco szczęścia na starcie biegu ćwierćfinałowego, gdyż złamał kijek, co uniemożliwiło mu nawiązanie walki z pozostałymi biegaczami. Ostatecznie, 24-latek zajął 27. miejsce.