Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Waży się los pociągów

99 pociągów znalazło się na liście połączeń regionalnych planowanych do likwidacji na Śląsku. Przygotowana przez PKP propozycja będzie dzisiaj omawiana na spotkaniu z ministrem infrastruktury i przedstawicielami związków zawodowych.

Zgodnie z pierwotnymi planami kolei, w województwie śląskim od 10 marca br. miało zniknąć z rozkładów 260 pociągów. W całym kraju liczba ta przekraczała tysiąc. Po protestach związków zawodowych, spółka PKP Przewozy Regionalne postanowiła jeszcze raz przeanalizować zasadność ograniczeń. - Zlikwidowanie 99 pociągów jest dla nas nie do przyjęcia - podkreśla Henryk Grymel, szef Okręgowej Sekcji Kolejarzy "Solidarności". - Możemy się zgodzić na zmianę rozkładu jazdy, który poprawiłby rentowność połączeń, ale żadna likwidacja nie wchodzi w rachubę - dodaje.

Dzisiaj ostateczna wersja listy zawieszanych połączeń ma być omawiana w czasie spotkania z ministrem infrastruktury Markiem Polem.

- Jeśli decyzja o zawieszeniu likwidacji pociągów zostanie odwołana, można się spodziewać ogólnopolskiego strajku generalnego polegającego na bezterminowym całkowitym wstrzymaniu ruchu pociągów pasażerskich na całej sieci PKP - podsumowuje Henryk Grymel.

źródło: naszemiasto.pl
dodał: J.K.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: