Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wąsek z pierwszym punktem, Stoch na podium

Miłe wieści napłynęły do nas z Klingenthal, gdzie w sobotę odbył się konkurs indywidualny w ramach Pucharu Świata. Kamil Stoch stanął na najniższym stopniu podium, a w rundzie finałowej znaleźli się także Piotr Żyła oraz Paweł Wąsek (na zdj.). Dla ustronianina to pierwsza zdobycz punktowa w obecnym sezonie.

Przełamanie Polaków w Klingenthal. Pierwszy konkurs w bieżącej edycji Pucharu Świata, w którym reprezentant Polski stanął na podium. Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w dzisiejszych zmaganiach. Jednak trzykrotny mistrz olimpijski nie był jedynym biało-czerwonym, który awansował do rundy finałowej.

Na 17. miejscu został sklasyfikowany Piotr Żyła, co jest drugim najlepszym wynikiem wiślanina w tym sezonie (przyp. red. – wyżej zakończył zawody jedynie w Niżnym Tagile, 16.). Do czołowej „30” przebrnął również Paweł Wąsek, który w pierwszej serii uzyskał 128 metrów. Niestety, w rundzie finałowej już nie powtórzył tej próby, lądując 10 metrów bliżej, przez co ostatecznie był 30. Ze zwycięstwa w konkursie radował się Stefan Kraft z Austrii.

- Moje skoki były w miarę stabilne, ale przydałyby się trochę lepsze. Pierwszy skok był już w miarę, a w drugim wyleciałem wysoko, no i szybko wyhamowałem. Nie było takiego pchania - przyznał Żyła w rozmowie dla Eurosportu.

Na niedzielę (tj. 12.12) zaplanowano drugi konkurs indywidualny. Początek zmagań na Vogtland Arenie o godz. 16:00, a transmisja w TVN oraz w Eurosporcie.

 

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-12-11 17:58:22
sierżant_Niemyty_Wycior: Stoch na podium, Mejza na wylocie, piśce w depresji
2021-12-11 19:04:48
krzysztof  mm: a inigo skasowali bo wytknął błąd? a może inigo to ktoś z redakcji i sam się skorygował?
2021-12-12 01:26:11
inigo: Ten cały OX to bida z nędza przez Skoczów pędzą, był z punktami jest z punktem. Jeśli chodzi o cenę śmieci w Skoczowie jakoś nie są tacy dociekliwi, nawet burmistrzowi dali miejsce na uzasadnienie - na wszelki wypadek, tam komentowanie jest wyłączone...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: