Wąsek i Żyła w kadrze A
Nie mogło zabraknąć zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego w kadrze A na sezon 2026/27. Do składu desygnowani zostali srebrny medalista Zimowych Igrzysk Olimpijskich Mediolan-Cortina z konkursu duetów, Paweł Wąsek, oraz dwukrotny mistrz świata na skoczni normalnej, Piotr Żyła. – Mam plan na przyszły sezon. Na pewno będę skakał. Nie planuję długofalowo, tylko z roku na rok. Jeszcze nie mam dość tego sportu i chcę powalczyć – przyznał Żyła początkiem kwietnia w rozmowie dla Polskiej Agencji Prasowej.
Kadrę B, podobnie jak przed rokiem, poprowadzi Wojciech Topór. 39-letni trener pod swoją opieką będzie miał dwóch zawodników ze Śląska Cieszyńskiego – Kamila Waszka (LKS Olimpia Goleszów) oraz Aleksandra Zniszczoła (WSS Wisła). Na zapleczu kadry B znaleźli się Szymon Jojko, pochodzący z Istebnej, ale reprezentujący barwy klubowe KS AZS AWF Katowice, oraz Wojciech Cieślar z WSS.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
33