Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wąsek dwukrotnie na podium!

Paweł Wąsek i Stefan Hula zajęli drugie miejsce w premierowym konkursie duetów w ramach Letniego Grand Prix. Ustronianin opuści Rumunię z dwoma trofeami, ponieważ w zmaganiach indywidualnych także stanął na drugim stopniu podium.

Cóż za sobota w wykonaniu zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Najpierw ze zwycięstwa w Letnim Pucharze Kontynentalnym radował się Aleksander Zniszczoł, o czym więcej pisaliśmy tutaj, a Paweł Wąsek (na zdj.) dwukrotnie stawał na podium w Rasnovie, gdzie toczyła się rywalizacja w ramach Letniego Grand Prix.

Ustronianin najpierw wystąpił u boku Stefana Huli w premierowym konkursie duetów. Polacy już po pierwszej serii zajmowali 2. miejsce, a po dwóch próbach wysunęli się nawet na prowadzenie w zawodach. W konkursach duetów rywalizacja toczy się w trzech seriach i w ostatniej głos należał do Daniela Tschofeniga oraz Manuela Fettnera. Ostatecznie, ze zwycięstwa radowali się Austriacy, a na 2. miejscu uplasowali się biało-czerwoni, którzy do zwycięzców stracili 13,6 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęli Japończycy - Reruhi Shimizu i Ren Nikaido.

Wąsek od początku weekendu spisywał się bardzo dobrze w Rasnovie, więc był jednym z kandydatów do zwycięstwa konkursie indywidualnym. Ta sztuka się nie powiodła, ponieważ z wygranej radował się Ren Nikaido, który debiutował w dzisiejszych zmaganiach. Ustronianin miał wysoko zawieszoną poprzeczkę, aby w ogóle stanąć na podium, ponieważ na półmetku rywalizacji zajmował odległe, 7. miejsce. Jednak zawodnik WSS poprawił się w rundzie finałowej o blisko 4 metry (99,5 m), dzięki czemu zakończył konkurs na 2. pozycji, a zaraz za jego plecami został sklasyfikowany Vladimir Zografski z Bułgarii.

Klasyfikacja generalna Letniego Grand Prix:

1. Kamil Stoch 180 pkt.
1. Dawid Kubacki 180
3. Manuel Fettner (AUT) 150
4. Paweł Wąsek 142
5. Gregor Deschwanden (SUI) 116
6. Jakub Wolny 110
10. Maciej Kot
14. Piotr Żyła 66
27. Stefan Hula 40
35. Aleksander Zniszczoł 29
41. Jarosław Krzak 22
51. Kacper Juroszek 11
58. Adam Niżnik 8
58. Jan Habdas 8
60. Tomasz Pilch 7

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: