Wąsek bez punktów, tryumf Krafta

Obyło się bez niespodzianki w sobotnim konkursie indywidualnym Letniego Grand Prix w Courchevel. Ze zwycięstwa radował się Stefan Kraft. Niestety, Paweł Wąsek (na zdj.) nie awansował do rundy finałowej.

Sobota należała do Stefana Krafta. Austriak nie miał sobie równych w treningach, prologu, a na zakończenie dnia odniósł zwycięstwo w konkursie. Kraft skoczył 129 metrów w pierwszej rundzie, a później powtórzył tę odległość i wyprzedził Szwajcarów. Drugie miejsce zajął Gregor Deschwanden, a na najniższym stopniu podium stanął Simon Ammann.

Spośród reprezentantów Polski najlepiej zaprezentował się Jakub Wolny, który uplasował się na 5. pozycji. Awans do rundy wywalczyło pięciu biało-czerwonych, ale niestety, już na jednym skoku zakończyły się zawody dla Pawła Wąska z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Ustronianin został sklasyfikowany na 34. miejscu.