Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Warsztaty z modą

Natasha Pavluchenko - znana kreatorka mody - była gościem specjalnym warsztatów realizowanych w ramach projektu ?Bądź aktywny w gminie Strumień?. W spotkaniu uczestniczyła Burmistrz Strumienia Anna Grygierek wraz z mieszkankami gminy.

Pavluchenko opowiadała o swoich pierwszych krokach w modowym świecie, o tym jak rozwijała się jej kariera i jak udało się jej zaistnieć w tej trudnej branży. Projektantka przez kilka lat pracowała w Warszawie projektując dla polskich firm odzieżowych. Jednak ostatecznie postanowiła wrócić do Bielska-Białej i tu otworzyła swoją pierwszą pracownię.

Dziś ubrania Natashy Pavluchenko  można zobaczyć i zamówić nie tylko w Bielsku-Białej, ale również w Katowicach. Jeszcze w tym roku, jak zapowiedziała projektantka, będzie otwarty Concept Store w Warszawie.

Projekt „Bądź aktywny w gminie Strumień” realizowany jest od lutego. W marcu rozpoczął się kurs kroju i szycia dla 10 osób. W kwietniu kolejna grupa rozpoczęła kurs zakładania działalności gospodarczej. Wszyscy uczestnicy projektu spotykają się z doradcą zawodowym. Dzięki rozmowom ze specjalistą zaplanują swoje dalsze kroki w poszukiwaniu pracy.

Finał projektu zaplanowano na 23 czerwca. Wówczas w parku miejskim w Strumieniu odbędzie się pokaz mody z odzieżą zaprojektowaną i uszytą przez uczestniczki kursu kroju i szycia. Projekty będą oceniane przez Natashę Pavluchenko. Autorka najlepsze kreacji będzie gościem jednego z pokazów Natashy i będzie mogła przyjrzeć się pracy projektantki i jej zespołu za kulisami.

Projekt jest finansowany z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Gmina na ten cel pozyskała 46.820 zł.

(artykuł sponsorowany)

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: