Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wandale niszczą wszystko

Wandale to zmora wszystkich miejscowości powiatu. Wielokrotnie pisaliśmy o zniszczonych przystankach, znakach drogowych, oznakowaniach ulic, czy zniszczonych sprejami elewacjach budynków.

Chuligani uprzykrzają życie mieszkańcom i turystom w Brennej - Notorycznie niszczone jest logo w amfiteatrze – informuje Urząd Gminy w Brennej - Parę tygodni temu ktoś uszkodził infokiosk w Górkach, obok muzeum Zofii Kossak. To jeszcze nie wszystko. W ubiegłym tygodniu założono nowe siatki bramkarskie na boisku w Brennej Centrum. Niestety w nocy z wtorku na środę ktoś już je zniszczył – skarży się urząd - Nie jest to pierwszy tego rodzaju przypadek, początkiem lata pocięto siatki zakupione w roku poprzednim. Głupota wandali nie zna granic, ale my wszyscy pozostali nie pozwólmy niszczyć wspólnego dobra – apelują na łamach witryny internetowej urzędnicy z Brennej.

Coraz więcej miast, instytucji i właścicieli prywatnych firm broni się przed wandalami inwestując w monitoring – nie jest to tania inwestycja, jednak jak się okazuje, kamery odstraszają, co w perspektywie czasu jest opłacalne biorąc pod uwagę wcześniejsze zniszczenia wokół mojej firmy i notoryczne kradzieże. Kiedyś zgłosiłem sprawę  zniszczenia tablicy reklamowej na policję ale sprawcy nie ujęto, a ja tylko straciłem czas – mówi anonimowo właściciel jednej z firm w Cieszynie.

Czy jedyną skuteczną walką z wandalami są kamery? Czy może kary za tego typu przestępstwa powinny być inne np naprawa szkody i publikacja wizerunku sprawcy w środkach masowego przekazu?  Zapraszamy do wyrażania swoich opinii w komentarzach.
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: