Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Waloryzacja emerytur i rent w 2022 roku

Co roku w marcu odbywa się waloryzacja emerytur i rent. W miniony czwartek (24.08.) rząd przyjął propozycję budżetu Państwa na przyszły rok. Znalazł się w nim przyszłoroczny wskaźnik wzrostu pobieranych świadczeń rentowych i emerytalnych. Zaplanowano go na poziomie 104,89 proc.

Ministerstwo Finansów wskazało także, że rząd zaplanował wzrost funduszu płac w państwowej sferze budżetowej o 4,4 proc. Przywrócony zostanie także fundusz nagród, tzw. 3-procentówka. Kontynuowane mają być programy takie jak 500+ czy Dobry Start. Powstanie także nowy program „Rodzinny Kapitał Opiekuńczy”. Mają wzrosnąć także wydatki na służbę zdrowia do 5,75 proc. PKB.

Wszystko są to propozycje rządu zawarte w projekcie budżetu na 2022 rok. Na pewno do momentu przyjęcia go przez Sejm, Senat i podpisaniu przez Prezydenta kwoty i wskaźniki będą ulegały zmianom. Będziemy na bieżąco śledzić postęp prac nad budżetem i informować czytelników na łamach naszego portalu.

AK, inf. Pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-08-26 22:14:36
sierżant_Niemyty_Wycior: kasiora sypie się z nieba, cud w Kanie Galilejskiej przy tym to pikuś, wcześniejsze wybory jak w banku, a bank zamawia w drukarni kolejne miliardy coraz słabszych złotówek - emeryt co choć trochę dba o przyszłość swoich wnucząt nie zagłosuje na tę bandę lipnych świętych mikołajów
2021-08-27 09:11:05
arcybiskup: Ja i moi podwładni najbardziej obawiamy się, że zostanie wprowadzony pieniądz elektroniczny. Wtedy będziemy od starszych ludzi którzy nie umieją obsługi urządzeń, przyjmować w ramach ofiary akty własności. Pamiętajcie moi kochani, wasze niewdzięczne dzieci, które nie chcą do kościoła chodzić, nie zasłużyły by cokolwiek im zostawiać. Pamiętajcie o władzy jaką ma kościół i pozostańcie mu posłuszni do końca.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: