Wałęga zapewnił zwycięstwo

Udany występ ma za sobą Kamil Wałęga, który obecnie przebywa na wypożyczeniu u naszych południowych sąsiadów. Hokeista z Zebrzydowic zanotował dwa trafienia, a jego drużyna wygrała w sparingu.

Kamil Wałęga, w ubiegłym sezonie, wywalczył z Jastrzębskim Klubem Hokejowym na krajowym podwórku wszystko co się dało. Podopieczni Roberta Kalabera najpierw sięgnęli po Superpuchar Polski, następnie obronili krajowy puchar, a kropkę nad i postawili, pokonując Comarch Cracovię w finale i sięgając po pierwsze mistrzostwo w historii jastrzębskiego klubu.

Spory udział w tych sukcesach miał właśnie Wałęga, pochodzący z Zebrzydowic. 21-latek przebywa obecnie na wypożeczeniu w MHk32 Liptovsky Mikulas. Reprezentant Polski zdobył dwie bramki w starciu z HK Martin, a jego drużyna wygrała 2:1. Wałęga otworzył wynik meczu w 21. minucie, a w trzeciej tercji wpisał się na listę strzelców, kiedy Mikulas grał z przewagą jednego zawodnika.