Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wałęga z brązowym medalem!

Polska Hokej Liga dobiegła końca – tak brzmi komunikat władz rozgrywek. Ze złotych medali radują się hokeiści w Tychach, a jastrzębianie otrzymają brązowe krążki.

- Z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa, kierując się zaleceniami Premiera RP Mateusza Morawieckiego, Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, władze Polskiej Hokej Ligi w porozumieniu z wszystkimi klubami uczestniczącym w półfinałach fazy play-off podjęły decyzję o zakończeniu rozgrywek w tym sezonie. Decyzję podjęto jednogłośnie, kierując się odpowiedzialnością i troską o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników oraz pozostałych uczestników rywalizacji – brzmi komunikat władz hokejowych w naszym kraju.

W czwartek miała rozpocząć się pierwsza z batalii półfinałowych – GKS Tychy vs. GKS Katowice - a dzień później, na lodzie mieli pojawić się hokeiści z Oświęcimia oraz Jastrzębia-Zdroju. Decyzja oznacza, że dla zawodników Polskiej Hokej Ligi (przyp. red. - komunikat dotyczy również rozgrywek młodzieżowych) sezon przedwcześnie się zakończył.

Z trzeciego mistrzostwa z rzędu radują się tyszanie, którzy doszli do najlepszej „4”, a w sezonie zasadniczym zyskali najwięcej punktów. Srebrne medale otrzymają hokeiści Unii Oświęcim, którzy do play-off przystępowali z drugiej pozycji. Brąz powędruje do zawodników z JKH GKS, w którym występuje Kamil Wąłega, oraz hokeistów GKS Katowice.

Dla 19-letniego zebrzydowianina to pierwszy medal Polskiej Hokej Ligi w karierze. Co jeszcze zyskali hokeiści JKH w tym sezonie? - To czwarty medal w historii naszego klubu. Poprzednio JKH GKS Jastrzębie stawał na podium w sezonach 2012/2013 (srebro), 2013/2014 (brąz) i 2014/2015 (srebro). W tym sezonie nasz klub zdobył także Puchar Polski i Puchar Wyszehradzki. Oznacza to zarazem, że na chwilę obecną Robert Kalaber jest najbardziej utytułowanym trenerem w dziejach jastrzębskiego hokeja! – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

 

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: