Wałęga z asystą, Stalownicy z dwoma zwycięstwami

W czwartek rozpoczęła się jubileuszowa, 10. edycja Hokejowej Ligi Mistrzów. Do rywalizacji przystąpili mistrzowie Czech z Trzyńca, którzy sięgnęli po pięć punktów w dwóch pierwszych meczach. Spory udział w wygranej Stalowników we Francji miał Kamil Wałęga z Zebrzydowic, notując asystę przy wyrównującej bramce Petra Vrany.

Bukmacherzy nie stawiali hokeistów spod Jaworowego jako faworytów do zwycięstwa na inaugurację Hokejowej Ligi Mistrzów. Podopieczni Zdeňka Motáka zmierzyli się na wyjeździe z Lausanne HC, ale w Szwajcarii zdołali sięgnąć po dwa punkty. Stalownicy inkasowali pod koniec drugiej tercji, ale tuż na początku ostatniej odsłony wyrównał Libor Hudáček. W regulaminowym czasie gry już bramka nie padła, ale w dogrywce mistrzowie Czech wykorzystali grę w przewadze, a autorem zwycięskiego trafienia (2:1 po dogr.) był Daniel Kurovský.

Kolejnym przystankiem Stalowników była Francja, a konkretnie Rouen. Hokeiści spod Jaworowego, którzy przystąpili do rywalizacji jako zdecydowany faworyt, udanie rozpoczęli niedzielną potyczkę, gdyż już w 12. minucie objęli prowadzenie za sprawą Marka Daňo. Jednak gospodarze nie zamierzali składać broni i jeszcze w pierwszej tercji wyrównali, a w drugiej odsłonie odskoczyli na dwubramkowe prowadzenie. Mistrzowie Czech nie pozwolili sobie na stratę punktów we Francji i w ostatniej tercji dominowali na lodzie, strzelając w niej aż cztery bramki, a w całym spotkaniu zwyciężając 5:3. Udział przy wygranej miał także Kamil Wałęga, który zanotował asystę przy wyrównującej (3:3) bramce Petra Vrany.