Wałęga strzela także dla reprezentacji!

Polscy hokeiści do lat 20 wybrali się na turniej Ostrava Hockey Cup, gdzie bronią trofeum. Niestety, podopieczni Piotra Sarnika w dwóch pierwszych spotkaniach ponieśli porażki, przez co mają małe szanse na powtórzenie sukcesu sprzed roku.

Biało-czerwoni świetnie weszli w pierwsze spotkanie, w którym zmierzyli się z HC Vitkovice Ridera. Już w 11. sekundzie, po asyście Kamila Wałęgi, wynik otworzył Sebastian Brynkus. Jednak gospodarze zdołali odpowiedzieć po kilku minutach, a w trzeciej tercji zdobyli zwycięską bramkę - 2:1.

Polska U-20 - HC Vitkovice Ridera U-20 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
1. Brynkus (asysta Wałęgi) - 7. Lednicky, 50. Kylnar

Polacy mogli się zrehabilitować w drugim spotkaniu i początek wskazywał, że im się to uda. Podopieczni Piotra Sarnika zmierzyli się ze Slovanem Bratysława. W 5. minucie, biało-czerwonych wyprowadził na prowadzenie Jan Sołtys, a na początku drugiej odsłony Kamil Wałęga wpisał się na listę strzelców. Niestety, Słowacy zaczęli odrabiać, a później sami odskoczyli na różnicę dwóch trafień. Co prawda, Polakom powiodło się wyrównać, ale rywale, w ostatnich pięciu minutach, trzykrotnie skierowali krążek do naszej bramki i wygrali, 7:4.

Polska U-20 - HC Slovan Bratysława 4:7 (1:0, 1:4, 2:3)
5. Sołtys, 23. Wałęga, 45. Brynkus, 49. Brynkus - 26. Abaffy, 31. Cech, 31. Jendek, 33. Lepskii, 55. Reoka, 58. Hanula, 60. Ucen